Kiedy warto skorzystać z faktoringu dla firm?

5
820

Usługa finansowania małych i dużych przedsiębiorstw znana pod nazwą faktoringu to rozwiązanie stosunkowo młode, które jednak zyskuje coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pozytywnie wpływa na funkcjonowanie i rozwój firm, którym mogłaby grozić utrata płynności finansowej.

Przedsiębiorstwo w doskonałej kondycji

Możliwość szybkiego otrzymania środków nawet za faktury z odroczonym terminem spłaty to jedna z korzyści, jakie firmom zapewnia usługa faktoringu. Instytucja finansowa, czyli zazwyczaj bank lub firma faktoringowa odkupują wierzytelność, czyli przedterminową fakturę od firmy, po czym przekazują środki na jego konto. Firma zobowiązana jest do uregulowania należności we wskazanym terminie, więc zazwyczaj wtedy, gdy kontrahent opłaci fakturę. Ułatwieniem jest też to, że cała procedura odbywa się w panelu na https://nfg.pl/

Forma finansowania przedsiębiorstw ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest zachowanie płynności finansowej. Firma nie musi się obawiać, że kontrahent może spóźnić się z opłaceniem faktury dzień czy dwa, przez co nie będzie mogła zapłacić swoich zobowiązań. Jednak szybki dostęp do środków finansowych i stały dopływ kapitału obrotowego to nie wszystko. Firma może zaproponować swoim klientom wydłużenie terminu płatności za towary i usługi, co sprzyja jej rozwojowi.

Rodzaje faktoringu

Występują różne kryteria podziału faktoringu, jednak najczęściej stosowaną metodą jest podział ze względu na konsekwencje, jakie może ponieść jedna ze stron.

Faktoring niewłaściwy – w jego przypadku firma faktoringowa może żądać zwrotu pieniędzy od firmy, jeśli kontrahent nie opłacił faktury w terminie.

Faktoring właściwy – firma faktoringowa przejmuje pełne ryzyko za niewypłacalność dłużnika faktoringowego, co oznacza, że firma nie ponosi konsekwencji, jeśli kontrahent nie opłacił faktury.

Faktoring mieszany – jest połączeniem dwóch wyżej wymienionych rodzajów faktoringu, a poszczególne procedury w sposób dokładny reguluje umowa.

5 KOMENTARZE

  1. Robił ogólne rozeznanie i w rezultacie zdecydował się na idea money. Wspominał, że podoba mu się u nich nie tylko sama oferta ale ogólnie podejście doradców

  2. Mój znajomy właśnie niedawno stwierdził, że skorzysta z faktoringu, głównie ze względu na zaległości fakturowe, nie płacono mu w terminie. Bardzo sobie chwali

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here