superbroker

Program dla brokerów ubezpieczeniowych może być dobrym rozwiązaniem dla wielu kancelarii brokerskich. Szczególnie, jeśli ręczna obsługa rutynowych procesów związanych z prowadzeniem działalności zmniejsza produktywność całego zespołu. Jak jednak wybrać odpowiednie narzędzie, by realnie usprawnić swoją pracę? 

Program dla brokerów ubezpieczeniowych – czym jest? 

Program dla brokerów ubezpieczeniowych to doskonała alternatywa dla takich narzędzi, jak CRM ubezpieczeniowy czy tradycyjny Excel. Z pewnością rozwiązania oferowane przez tego typu systemy to dobry sposób na usprawnienie działania całej kancelarii brokerskiej. Wynika to z tego, że dedykowane dla branży programy sprzedażowo-obsługowe nie tylko usprawniają przepływ pracy, ale też ułatwiają budowanie relacji z klientami. Co więcej, narzędzia te zazwyczaj oparte są na chmurze, dzięki czemu dostęp do wielu istotnych danych można uzyskać zarówno podczas spotkania z klientem w biurze, jak i w siedzibie jego firmy. Jednak wybór programu dla brokerów ubezpieczeniowych może być sporym wyzwaniem. 

Jak wybrać odpowiedni program dla brokerów ubezpieczeniowych? 

Wybierając program dla brokerów ubezpieczeniowych warto przede wszystkim zidentyfikować potrzeby swojej kancelarii brokerskiej. Wówczas przydatne mogą okazać się opinie całego zespołu, a na ich podstawie można sporządzić listę funkcji, które ułatwiłyby codzienną pracę. Później dużo łatwiej dokonamy wyboru, decydując się na narzędzie, które będzie mogło spełnić wszystkie wcześniej określone potrzeby obsługowe. Doświadczenie pokazuje, że warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak szybkość wykonywania zadań czy łatwość obsługi. 

Równie istotnym aspektem są funkcje związane z bezpieczeństwem danych. Wybrany program będzie obsługiwał większość podstawowych operacji sprzedażowych, w tym będzie przechowywał informacje o klientach i zawartych umowach. Dlatego warto wybrać narzędzie, które spełnia wszystkie wymagane prawem zabezpieczenia. Na przykład program dla brokerów ubezpieczeniowych SuperBroker spełnia wytyczne Rozporządzenia Ochrony o Danych Osobowych i ustawy dot. dystrybucji ubezpieczeń. Co ważne, korzysta także z certyfikowanych połączeń zapewniających maksymalną ochronę danych w Internecie. 

Dużym ułatwieniem może być przetestowanie danego rozwiązania. Wielu twórców tego typu narzędzi daje możliwość wypróbowania za darmo programu przez okres np. 14 dni. Dzięki temu można zweryfikować to, jak w rzeczywistości działa aplikacja. Dodatkowo warto zapytać dostawcę programu czy aktualizuje swoje narzędzia. System, który można aktualizować, zapewnia rozwój nie tylko sobie, ale też i swoim użytkownikom. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jak wiadomo, programy dostępne na rynku różnią się między sobą nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także ceny. Niektóre z oferowanych rozwiązań nie tylko wymagają początkowej opłaty za nabycie narzędzia, ale także wymagają kolejnych płatności, np. za jakieś dodatkowe funkcjonalności. Warto to sprawdzić przed podpisaniem umowy. 

Najlepszy program dla brokerów ubezpieczeniowych 

Program dla brokerów ubezpieczeniowych może być cennym wsparciem w każdej kancelarii brokerskiej. Szczególnie, jeśli wybierzemy narzędzie, które nie tylko będzie ułatwiało pracę zespołu, ale też wpłynie na zarządzanie całą działalnością. Decyzja o wdrożeniu nowego systemu nie jest łatwa, jednak kierowanie się powyższymi wskazówkami z pewnością ułatwi to zadanie. 

Jeśli wciąż masz jakieś wątpliwości pamiętaj o tym, by wybrać rozwiązanie, które będzie stworzone z myślą o działalności brokerskiej. Jednym z takich systemów jest program dla brokerów ubezpieczeniowych SuperBroker. Łączy on w sobie wiele praktycznych funkcji, takich jak CRM ubezpieczeniowy, automatyczny moduł rozliczeń, spersonalizowane raporty, ewidencja flot i umów generalnych oraz terminarz. Ale to nie wszystko. Aplikacja pozwala na weryfikację zgodności wypłaconych przez towarzystwa prowizji względem ewidencji wewnętrznej. I co ważne działa w oparciu o wytyczne Rozporządzenia Ochrony o Danych Osobowych i ustawy dot. dystrybucji ubezpieczeń. 

Przetestuj aplikację SuperBroker już dziś i przekonaj się dam, że Twoja kancelaria dużo łatwej osiągnie wyznaczone cele sprzedażowe. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments