Prawo nieruchomości – jakie szkolenia wybrać?

0
196

Praca na rynku nieruchomości jest bardzo wymagająca i obejmuje przede wszystkim poruszanie się w gąszczu bardzo często zmieniających się przepisów. Skuteczne i zgodne z prawem działania stanowią podstawę budowania własnej, rozpoznawalnej marki. Dobrym sposobem na to, by być na bieżąco z przepisami, jest udział w szkoleniach. Na jakie szkolenia z zakresu nieruchomości warto się wybrać w 2018 roku?

Audyt oraz obrót nieruchomościami

Audyt nieruchomości to inaczej przeprowadzenie analizy jej stanu prawnego, czyli niezbędnych czynności, by poznać lokal i rozpocząć szukanie kupującego lub najemcy. Prawidłowo przeprowadzone szkolenie w tym zakresie powinno poruszać zagadnienia dotyczące: ksiąg wieczystych, hipoteki, służebności a także innych niezbędnych dokumentów związanych z nieruchomością. By dobrze przeprowadzić proces audytu i prowadzić bezpieczny obrót nieruchomościami, warto zainteresować się szkoleniem audyt nieruchomości i obrót nieruchomościami

Zarządzanie najmem komercyjnym

Innym, ważnym obszarem tematycznym, który można poznać podczas profesjonalnego szkolenia prowadzonego w formie warsztatów, jest zarządzanie najmem komercyjnym. Warsztaty skierowane są do początkujących zarządców a także do profesjonalistów w tej dziedzinie. Szkolenie jest odpowiedzią na rosnącą liczbę nieruchomości komercyjnych i rosnące zainteresowanie tego typu nieruchomościami oraz ich najmem. Szkolenie pozwala poznać aktualne przepisy prawa, metody prowadzenia rozliczeń, postępowanie z zaległościami, czy skuteczną windykację należności. Korzyścią z dobrze przygotowanego szkolenia powinno być usystematyzowanie posiadanej przez uczestników wiedzy i przekazanie nowych wiadomości z zakresu zarządzania najmem komercyjnym.

Obiekt budowlany – użytkowanie i prowadzenie książki

Stale zwiększa się liczba prowadzonych inwestycji deweloperskich, zarówno na rynku mieszkaniowym jak i komercyjnym. Dlatego znajomość zagadnień obejmujących prawidłowe użytkowanie obiektu budowlanego i prowadzenie książki obiektu budowlanego to działanie zgodne z wymaganiami rynku. Szkolenie porusza zagadnienia z zakresu przepisów prawa oraz te dotyczące prawidłowego przeprowadzania kontroli obiektu i wypełniania książki obiektu budowlanego. Szkolenie jest pomocne w przełożeniu przepisów prawa na praktyczne działania.

W każdej branży warto brać udział w dobrze przygotowanych szkoleniach, by systematyzować posiadane wiadomości, zdobywać wiedzę oraz wymieniać się doświadczeniem z innymi uczestnikami warsztatów.

Również uczestnicy rynku nieruchomości powinni inwestować w rozwój wiedzy, uzupełnienie wiadomości, szczególnie związanych ze zmieniającymi się przepisami, by mieć pewność, że podejmowanie prze nich działania są zgodne z obowiązującym prawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here