Historia kredytowa – dlaczego warto o nią zadbać?

KREDYT

Historia kredytowa to dane zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej na temat kredytów zaciągniętych przez kredytobiorcę. Zarówno tych aktualnie spłacanych jak i tych, które zostały już spłacone. W BIK zawarte są wszystkie informacje o kredytach, pożyczkach, zakupach na raty oraz kartach kredytowych. W Biurze Informacji Kredytowej gromadzone są zarówno negatywne jak i pozytywne dane, które razem składają się na historię kredytową. Im dłuższa pozytywna historia kredytowa tym większe szanse na kredyt.

Zdolność kredytowa

Aby sprawdzić swoją zdolność kredytową warto zwrócić uwagę na kalkulator zdolności kredytowej, który służy do określania bezpiecznej kwoty kredytu na jaki nas stać. Za jego pomocą można obliczyć ratę kredytu i dopasować wielkość zaciąganego zobowiązania finansowego do domowego budżetu.

Warto zweryfikować swoją historię kredytową i w razie potrzeby ją poprawić. W tym celu można skorzystać z narzędzia, które pomoże przygotować się przed wizytą w banku. Narzędzie to nazywa się „SMART skaner” i przygotowuje raport związany ze zdolnością kredytową.

Jak wypadasz w oczach potencjalnego kredytodawcy

Dzięki SMART skaner istnieje możliwość zapoznania się z danymi związanymi z dotychczasową i rzeczywistą oceną kredytową. Takie rozwiazanie pozwala w znacznym stopniu dopracować dokładność danych, co zdecywowanie wpływa pozytywnie na jakość przedstawianych informacji. W tego typu sprawach rzetelność i dokładność to podstawa. Narzędzie pomaga dowiedzieć się na podstawie jakich informacji kredytodawcy podejmują decyzję o udzieleniu pożyczki i czy osoba starająca się o kredyt jest w gronie zainteresowania w danej instytucji finansowej.

W jaki sposób możesz zwiększyć szansę na kredyt ?

Dzięki dobremu przygotowaniu i poprawnej oraz szczegółowej analizie danych dotyczących swojej historii kredytowej można znacząco zwiększyć szanse na uzyskanie pożyczki, czy też kredytu. Dlatego też warto skorzystać z najnowszych rozwiązań. Dodatkowo system podpowiada jak uzyskać dostęp do korzystniejszych warunków pożyczkowych i obniżonych stóp procentowych.

Co uzyskasz dzięki SMART skaner ?

  • informacje o pożyczkach bankowych i pozabankowych pobranych z różnych Biur Informacji Kredytowej;
  • przedstawienie indywidualnej analizy historii kredytowej klienta, która pokazuje jak rzeczywiście oceniają cię pożyczkodawcy;
  • indywidualne rekomendacje dotyczących tworzenia, ulepszania i korygowania historii kredytowej w celu uzyskania korzystniejszych warunków kredytowych;
  • informacje o próbach uzyskania pożyczki przy pomocy danych klienta przez oszustów;
  • pomoc w bieżącym zarządzaniu aktualnie posiadanymi pożyczkami i kontroli płatności, ponieważ w jednym miejscu gromadzone są informacje o tym, kiedy i ile trzeba zapłacić za każdą z pożyczek

Najważniejsze, żeby nie odkładać budowania dobrej historii kredytowej, ponieważ kiedy pojawi się potrzeba wzięcia większego kredytu pierwszy krok, aby go otrzymać będzie już zrealizowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here