pieniadze

Pożyczka to nie kredyt, ale często jest niezbędna.

Pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, ponieważ to prosty, szybki i wygodny zastrzyk gotówki. Skorzystać z niego można niezależnie od tego, czy środków finansowych brakuje na realizację marzeń (np. podróżniczych), czy zaspokojenie podstawowych potrzeb (takich jak leczenie, konieczne remonty czy wymiana sprzętu gospodarstwa domowego).

Czym się różni kredyt od pożyczki?

Pierwszą kwestią, która odróżnia kredyt od pożyczki, jest podmiot, który dodatkowych środków finansowych udziela. W przypadku kredytów może to być jedynie bank – stanowi o tym Prawo bankowe. W odniesieniu do pożyczek są to instytucje pozabankowe, takie jak wyspecjalizowane firmy pożyczkowe, działające w oparciu m.in. o Kodeks cywilny. W obu sytuacjach klient jest prawnie chroniony i wobec jakichkolwiek nieścisłości może powoływać się na konkretne przepisy i regulacje. To jednak powoduje również znacznie zróżnicowanie procedur, zgodnie z którymi ubiegać można się o środki.

Czy posiadanie zdolności kredytowej to konieczność?

Zdolność kredytowa – czyli zdolność do podjęcia, a następnie terminowej spłaty zobowiązania – jest kluczowa, jeżeli ubiegamy się o kredyt. Bank dokładnie zweryfikuje wysokość, regularność oraz źródło dochodów kredytobiorcy. Sprawdzi także, czy posiada on już inne zobowiązania, które mogą utrudniać spłatę kolejnego z nich, jak też jego dotychczasową historię kredytową. Tylko pozytywny wynik tej weryfikacji pozwoli na udzielenie klientowi kredytu.

Nieco inne reguły rządzą pożyczkami pozabankowymi, które uzyskać można znacznie łatwiej niż bankowe kredyty. Procedura sprawdzająca jest ograniczona, a z części ofert skorzystają także osoby, które posiadają negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej czy wpis do rejestru dłużników. Zaświadczenie o zarobkach również nie jest wymagane. Oznacza to, że pożyczka może być traktowana jako „ostatnia deska ratunku” dla osób, które nagle i błyskawicznie potrzebują pieniędzy, ale nie mogą w tej sprawie liczyć na pomoc banku. Szybkość uzyskania jest też kluczowym czynnikiem, ze względu na który pożyczki są coraz popularniejsze.

Jak otrzymać pożyczkę?

Odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim: szybko, bezproblemowo i wygodnie.

Ograniczenie procesu weryfikacji wpływa znacznie na czas udzielenia środków. O ile procedury kredytowe trwać mogą kilka tygodni (a nawet kilkanaście, gdy bank ma wątpliwości, a obowiązkiem kredytobiorcy jest dostarczanie coraz to nowych informacji), tak pożyczkę otrzymać można w kilkanaście minut. Wynika to głównie ze zminimalizowania formalności, jakich dopełnić trzeba, gdy ubiegamy się o pożyczkę. Mniej kryteriów trzeba też spełniać, by otrzymać środki od firmy pożyczkowej.

Kolejna kwestia to wygoda. Ubieganie się o kredyt wymaga regularnego stawiennictwa w oddziale banku oraz sporządzenia i podpisania wielu dokumentów. To też zajmuje czas, a dodatkowo obniża komfort klienta. Pożyczki online otrzymać można zaś nie wychodząc nawet z domu. Wniosek składany jest przez Internet, w ten sam sposób przekazywana jest także decyzja o udzieleniu pożyczki. Tą drogą też otrzymujemy środki – wprost na konto bankowe.

W dodatku, wybór pożyczek na rynku jest szeroki – uzyskać można od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, z korzystnymi warunkami spłaty, a w niektórych przypadkach także za darmo. Jeśli interesuje nas kwota od 100 zł do 3 000 zł, którą będziemy mogli spłacić w maksymalnie 3 miesiące – warto sprawdzić ofertę Creditstar. Pieniądze wpłynąć mogą nawet w ciągu 24 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj