Co robić w przypadku odmowy udzielenia kredytu przez bank?

Odmowa udzielenia kredytu przez bank może być spowodowana wieloma czynnikami. Nie oznacza to jednak, że w innym miejscu również spotkamy się z odmową. Różnice w kryteriach przyznawania kredytu mogą być bardzo różne i zależne od przyjętej polityki banku. Dobrze jest też, aby zrozumieć powód odmowy w celu poradzenia sobie z tym problemem, nie mniej jednak bank nie ma wymogu informowania o powodzie odrzucenia wniosku kredytowego.


Najczęstszym powodem, dla którego banki odmawiają przyznania kredytu jest brak zdolności kredytowej, która zależy od takich czynników jak m.in. historia kredytowa, wysokosc dochodów, zobowiązania finansowe, okres kredytowania. Największym atutem jest dla banku posiadanie umowy o pracę na czas nieokreślony oraz wysokich zarobków. Ponadto można zwiększych częściowo zdolność kredytową poprzed zmiejszenie rat, a tym samym wydłużenie okresu kredytowania.


Jeśli jednak kilka banków odrzuci wniosek kredytowy warto spróbować w firmach pożyczkowych, które działają inaczej niż banki.


W tym przypadku weryfikacja zdolności kredytowej opiera się zazwyczaj na oświadczeniu uzyskiwanych dochodów, a nie na konieczności przedstawieniu zaświadczeń od pracodawcy. Ponadto uzyskanie pożyczki pozabankowej jest szybsze, ponieważ wniosek można złożyć online, podpisanie umowy następuje poprzez przelew weryfikacyjny, a wypłacenie pieniędzy może odbyć się nawet w 15 minut. Są to więc szybkie i bezpieczne transakcje z jak najmniejszą ilością formalności. Poza tym pożyczka ratalna jest dużo lepszym rozwiązaniem niż chwilówki online, ponieważ można dobrać sobie odpowiednią dla siebie wysokość raty i pożyczyć stosunkowo wysoką sumę z odpowiednio długim okresem spłaty. Jest to z pewnością dużo korzystniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. Pożyczkobiorcy mogą zdecydowanie łatwiej spłacić swój dług wobec firmy pożyczkowej, wobec czego coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązanie.


Warto jest skorzystać z wygodnych porównywarek pożyczek za pomocą których otrzymamy warte uwagi oferty, a jednocześnie oszczędzimy czas i podpiszemy umowę, która będzie odpowiednia do naszych wymogów. Jednocześnie pamiętając o rozsądnej kalkulacji wnioskowanej kwoty oraz o terminowym spłacaniu zaciągniętego długu. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych opłat i ochronę przed nadmiernym zadłużeniem, a w tym przypadku finansowe bezpieczeństwo powinno mieć priorytetowe znaczenie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here