Jeżeli istnieje jedna zasada, która ma zastosowanie dla każdego, to jest nią fakt, że niespodziewane wydarzenia, wypadki, czy problemy przytrafią Ci się co najmniej raz w życiu i pociągną za sobą konsekwencje finansowe. Można się jednak przygotować na tego rodzaju nieunikniony scenariusz. Wystarczy wykorzystać jeden z pięciu sposobów na nieprzewidziane wydatki, które nie obciążą Twojego budżetu. Jakie są to sposoby? Przekonajmy się.

Analiza domowego budżetu to podstawa


By móc wyznaczyć środki na tak zwany budżet awaryjny, należy zacząć analizy domowego budżetu. Zbadaj stosunek wpływów na konto wraz z wypłatami. Dowiedz się, na co wydajesz pieniądze, czy wydajesz ich więcej, niż posiadasz, oraz co stanowią Twoje największe wydatki. Ta wiedza pomoże Ci przejąć kontrolę nad swoim portfelem i na znalezienie środków, które będą w nim czekać na wypadek zdarzeń losowych. Tego rodzaju analizy warto planować raz na kwartał, by mieć pełną kontrolę nad swoimi finansami.

Zdecyduj się na bezpieczną pożyczkę


Jeżeli jednak nie posiadasz środków na swoim koncie bankowym, a pojawia się potrzeba szybkiej gotówki, warto rozważyć możliwość zaciągnięcia szybkiej, bezpiecznej pożyczki. Pożyczka jest odpowiedzią instytucji finansowych oraz banków na sytuację, w której pojawiają się nieprzewidziane wydatki. W dzisiejszych czasach możesz zdecydować się na pożyczkę, nie wychodząc z domu, pojawiła się opcja pożyczki online. Ofert szybkiej gotówki w internecie szukaj jednak na sprawdzonych, wiarygodnych stronach, jak https://www.bocianpozyczki.pl/. Na rynku finansowym pojawiają się pożyczki z coraz korzystniejszymi warunkami, dlatego krótkoterminowa pożyczka nie powinna być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Zmniejsz miesięczne koszty – na czym zaoszczędzisz najwięcej?


Odłożenie pieniędzy na tak zwaną czarną godzinę wymaga oszczędzania. Przyjrzyj się więc trzem rodzajom kosztów, na których można najwięcej zaoszczędzić i spraw, by w Twoim budżecie zawsze znajdowała się kwota do wykorzystania w sytuacjach losowych. Są to:

  • opłaty związane z utrzymaniem samochodu,
  • koszt używek (głównie papierosy i alkohol),
  • jedzenie na wynos/ na mieście.


Ogranicz wyżej wymienione wydatki, a kiedy będziesz w potrzebie szybkiej gotówki, będzie na Twoim koncie.

Zamień swoje hobby lub czas wolny w dodatkowe źródło dochodu


Kolejnym świetnym pomysłem na to, żeby zapewnić sobie środki na nieprzewidziane wydatki oraz zwiększenie oszczędności jest zmiana swojej pasji, hobby w dodatkowe źródło dochodu. Coraz więcej osób online dorabia, wystawiając swoje rękodzieło na licytacje lub ogłaszając się w mediach społecznościowych. Ten dodatkowy dochód warto przeznaczyć na fundusz awaryjny, który pomoże w najmniej oczekiwanych okolicznościach.

Potrzeba szybkiej gotówki, pojawi się w naszym życiu co najmniej raz, warto przygotować swój budżet domowy na taką ewentualność, korzystając z jednego z wyżej wymienionych sposobów. Powiedzenie „na czarną godzinę” nie pojawiło się w naszej kulturze przez przypadek.

Ciekawym rozwiązaniem może być również wykorzystanie swojego czasu wolnego na dodatkowe płatne zajęcie. Dziś istnieje wiele takich możliwości, jak na przykład zaangażowanie się w marketing szeptany w Internecie, czy zostanie konsultantem firmy oferującej sprzedaż z katalogów. Istnieje również możliwość zostania doradcą klienta w Bocian Pożyczki i otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments