Warunkiem funkcjonowania programu jest istnienie lub powstanie struktur koordynujących zaproponowane działania oraz istnienie na danym obszarze ośrodka kultury np. świetlicy, klubu, a także posiadanie przeszkolonej kadry do pracy z ludźmi zagrożonymi uzależnieniem. W program ten jest włączona sztuka m.in.teatr, literatura, plastyka, taniec i muzyka. Program „Wyjście z cienia” polega na pracy z grupą, zawierając nie kiedy elementy pracy indywidualnej.

Warunkiem funkcjonowania programu jest istnienie lub powstanie struktur koordynujących zaproponowane działania oraz istnienie na danym obszarze ośrodka kultury np. świetlicy, klubu, a także posiadanie przeszkolonej kadry do pracy z ludźmi zagrożonymi uzależnieniem.

W program ten jest włączona sztuka m.in.teatr, literatura, plastyka, taniec i muzyka. Program „Wyjście z cienia” polega na pracy z grupą, zawierając nie kiedy elementy pracy indywidualnej.

Zajęcia z grupą w każdym etapie pracy odnoszą się do przykładów, które obrazują jak ciekawie można spędzać wolny czas, wyszukując i odkrywając w sobie nowe umiejętności, pasje, talenty. W pierwszym etapie, który trwa trzy miesiące uczestnicy są wzbogacani o wiedzę o uzależnieniach i o sobie samym, natomiast w drugim etapie trwającym sześć miesięcy odbywają się wspólne spotkania wszystkich uczestników programu z podziałem na zainteresowania
 i przedział wiekowy.

Program „Wyjście z cienia” można nazwać programem ogólnorozwojowym, gdzie dana osoba mająca na sobie troskę, lęki, słabości czy urazy staje się gotowa do działania. Warto wspomnieć, że wszystkie przedsięwzięcia są finansowane ze środków, które posiada pełnomocnik i komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych.


Daniela Kaczmarek

Zobacz także:

Nieśmiałość jako stan psychiczny

Stres i sposoby radzenia sobie ze stresem.

Problemowe kompleksy

,21,5321,1284457030

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj