Centrum Aktywizacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych im. Jana i Zofii Kułakowskich w Białobrzegach (gmina Zamość) otrzymało ławki, parasole ogrodowe oraz drzewka owocowe i krzewy. Pomoc udzielona została w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.
– U nas jest dzisiaj święto – mówi Małgorzata Pogudź-Kusiak, skarbnik Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem”, któremu podlega Centrum. – Otrzymaliśmy 12 ławek, dwa parasole ogrodowe oraz drzewka owocowe i krzewy. Jest to dla nas bardzo ważne. Nie mieliśmy do tej pory ławek ani parasoli. Przygotowaliśmy podesty, aby osoby niepełnosprawne mogły tu wypoczywać. Ławki ustawiliśmy też nad oczkiem wodnym oraz wzdłuż alejki naszego ogrodu. Otrzymaliśmy także kilkanaście drzew i krzewów owocowych „na nóżkach”, które wspólnie z wolontariuszami z PGE Obrót posadziliśmy w ogrodzie. Spełniły się nasze marzenia o ogrodzie wypoczynkowym, z którego będą korzystać wszyscy podopieczni Stowarzyszenia „Krok za Krokiem”.
Zaproszenie na… konfitury
Jak relacjonuje Marek Pogódź, lider zespołu wolontariackiego PGE Obrót S.A. Oddział z siedzibą w Zamościu, projekt pojawił się kilka miesięcy temu. Zyskał akceptację kapituły Fundacji PGE „Energia z Serca”. Uzyskane środki pozwoliły na zakupienie wyposażenia ogrodu oraz drzewek i krzewów. Ważnym elementem projektu było wykonanie robót związanych z organizacją ogrodu wypoczynkowego i mini sadu.
– Idea wolontariatu jest bardzo pożyteczna. Nawiązuje się więź pomiędzy pensjonariuszami Centrum Aktywizacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych a wolontariuszami. W naszym ogrodzie brakowało infrastruktury. Teraz już wszyscy mogą korzystać z wyposażenia, a w przyszłości będą mogli zbierać owoce z posadzonych drzewek. Już dziś zapraszam naszych dobroczyńców na konfitury – mówi Maria Król, prezes Stowarzyszenia „Krok za Krokiem” w Zamościu.
Kolejne inicjatywy wolontariuszy
Wolontariat pracowniczy PGE został zorganizowany po raz pierwszy. Jego inicjatorami są PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Fundacja PGE- Energia z Serca. Pracownicy z całej Polski chętnie zgłaszali swoje inicjatywy prospołeczne. Kapituła wybrała 30 najciekawszych, które otrzymały fundusze na realizacje.
Warto dodać, że na terenie działania zamojskiego oddziału PGE Obrót S.A. zostaną zrealizowane jeszcze dwa projekty wolontariackie: organizacja turnieju sportowego dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie oraz przygotowanie pomieszczeń (będą to prace remontowo-budowlane) do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci ze szkoły z oddziałami integracyjnymi w Jarosławiu.
Piotr Wróbel
Specjalista ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525
PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.