Kia Optima jest następnym samochodem hybrydowym, ale pierwszym tego typu autem tworzonym przez tą markę. Hybryda ta charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii, jak i paliwa. Optima jest również dostępna w dwóch innych wersjach napędowych. Pojazd ten przedstawia prawdziwie designerską transformację w stosunku do poprzedniej generacji. Wszystko to dzięki nowy linią designerskim oraz podkreśleniom dynamiki. Kształty te świadczą o prawdziwie eleganckim, jak i

Po raz pierwszy model ten zadebiutował na międzynarodowych pokazach w Nowym Jorku. Optima jest zupełnie nową odsłoną designerską marki KIA, która zaczynać być również potencjalnym konkurentem dla pozostałych marek, również tych z wieloletnią tradycją.

Kia Optima jest następnym samochodem hybrydowym, ale pierwszym tego typu autem tworzonym przez tą markę. Hybryda ta charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii, jak i paliwa. Optima jest również dostępna w dwóch innych wersjach napędowych.Wygląd

Pojazd ten przedstawia prawdziwie designerską transformację w stosunku do poprzedniej generacji. Wszystko to dzięki nowy linią designerskim oraz podkreśleniom dynamiki. Kształty te świadczą o prawdziwie eleganckim, jak i sportowym wyglądzie.

Charakterystyczny jest również kształt wlotu powietrza z przodu auta oraz jego wyprofilowane lampy, które znakomicie identyfikują się i tworzą elegancki, estetyczny wygląd. Wszystkie lampy wykonane są w technologii LED.

Nowa generacji jest szersza oraz dłuższa od poprzedniej wersji.  

Tablica przyrządów tworzy spójny panel, który z pewnością ułatwi nam kontrolę gadżetów usytuowanych w danej wersji tego modelu. Jest to niezwykle komfortowe podczas prowadzenia jakiegokolwiek z pojazdów samochodowych.

Dzięki poszerzeniu i wydłużeniu Kia Optima jest teraz bardziej przestronnym autem, w którym nie będzie problemów na brak miejsca, czy to z przodu, czy z tyłu auta.Silnik

Kia Optima jest dostępna w trzech wersjach silnikowych. Pod maską może znajdować się 2,4 litrowy silnik GDI (200 KM), 2 litrowy silnik GDI turbo (274 KM) oraz 2,4 litrowy silnik hybrydowy. Nowe silniki zapewniają mniejsze zużycie paliwa. Jeśli chodzi o napęd hybrydowy, zostanie on zaprezentowany w roku 2011.


Paweł Kaczmarek

Źródło: KIA

Zobacz także:

Hyundai ix20 już w sprzedaży

Nowa Hybrydowa Honda Jazz 2011

Odświeżony Ford Mondeo – Monachium

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments