Australijski niedźwiedź w składzie porcelany?

  Kurs pary AUD/USD zdołał odbić się w ciągu nocy od poziomu wsparcia na 0,9080. Uwolnienie wyższej niż oczekiwano inflacji w Chinach, która może zahamować wzrost gospodarczy w Kraju Środka, a w konsekwencji ograniczyć australijski eksport do Chin wywołało negatywną presję na notowaniach dolara australijskiego (Aussie) podczas azjatyckiej sesji.

   
  Australijski niedźwiedź w składzie porcelany?Na dodatek, jednoczesne wydanie wskaźnika zaufania biznesu według National Australia Bank za czerwiec, który był najniższy od maja 2009 roku (zaledwie dwa miesiące po osiągnięciu dna w dobie światowego kryzysu finansowego) nie zrobił wiele, aby powstrzymać spadek wartości waluty. 
   
  Dziś wieczorem Australijczycy mają nadzieję na zmianę w chińskim bilansie handlowym, który wg prognoz ma pokazać czwarty największy miesięczny procentowy wzrost importu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Indeks zaufania konsumentów publikowany przez Westpac w lipcu będzie również uważnie śledzony przez rynki w celu oceny, czy sentyment obsunął się do negatywnego terytorium. 
   
  AUD/USD może może znaleźć wsparcie w okolicy przetestowanego obszaru 0,9135 – 0,9145, po nieudanej próbie odbicia i przetestowania spadkowej linii oporu. Wsparcie poniżej tej strefy znajduje się na 0,9110, a następnie 0,9075. Jeśli dane w ciągu nocy okażą się naprawdę rozczarowujące dla Aussie, pogłębiając straty na walucie, wsparcie może zostać przetestowane na poziomie 0,9040. 
   
   
  IronFX

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here