5 lat programu samochodów używanych Peugeot

W czerwcu mija 5 lat od rozpoczęcia działalności w Polsce sieci sprzedaży samochodów używanych OKAZJE LWA.

Program ten stworzony i nadzorowany przez Peugeot obejmuje aktualnie 30 punktów, czyli mniej więcej połowę całej sieci dealerskiej w Polsce. Aby przystąpić do programu dealer musi spełniać określone wymagania (kryteria). Najważniejsze z nich to odpowiednio przygotowany plac dla aut używanych oraz wyznaczony, odrębny personel. Cały proces wejścia do programu trwa min. miesiąc i obejmuje również zestaw obowiązkowych dla dealera szkoleń handlowych i serwisowych.

Od 2001 roku w ramach programu OKAZJE LWA zostało sprzedanych blisko 4000 pojazdów w większości marki Peugeot (ok. 90%).

Aktualnie każdego dnia wyjeżdża do klientów 4 do 5 samochodów. Sprzedaż cały czas rośnie : w 2005 rkou zanotowano 51% wzrostu w stosunku do 2004, natomiast w roku bieżącym w ciągu pierwszych pięciu miesięcy sprzedaż wzrosła o 61%.

Samochodem OKAZJE LWA może zostać jedynie auto, które jest nie starsze niż 5 lat od daty pierwszej rejestracji i ma na liczniku nie więcej niż 150 000. km. Dodatkowo każdy pojazd musi przejść drobiazgową kontrolę, po której wszystkie zauważone nieprawidłowości muszą zostać usunięte zgodnie z przygotowanymi standardami niemieckiej firmy eksperckiej DEKRA w Polsce. Auto może wtedy otrzymać Certyfikat Jakości Pojazdu i zostać samochodem OKAZJE LWA.

Samochody sprzedawane w ramach programu OKAZJE LWA oferują klientom dodatkowy pakiet korzyści, który jest do nich przypisany. Co ważne, pakiet ten jest całkowicie bezpłatny. W jego skład wchodzą: gwarancja umowna, usługa pomocy Peugeot Assistance 24h oraz wspomniany wcześniej Certyfikat Jakości Pojazdu DEKRA. W przypadku problemu z autem organizowana jest dla kierowcy i współpasażerów pomoc w postaci holowania samochodu, przekazania auta zastępczego czy np. zorganizowania powrotu do domu lub pobytu w hotelu. Naprawa auta może być wykonana we wszystkich autoryzowanych serwisach Peugeot w Polsce oraz w większości krajów europejskich. Okres udzielanej gwarancji i usługi assistance to min. 12 miesięcy dla każdego samochodu OKAZJE LWA z możliwością przedłużenia do dwóch lat.

Więcej informacji o programie OKAZJE LWA oraz lista dealerów na stronie www.okazjelwa.peugeot.pl

Źródło: Peugeot, informacja Moto Target

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here