Akson, ATM i TVN mogą wspólnie stworzyć film o Powstaniu Warszawskim. Prezes UOKiK zgodziła się również na transakcje na rynkach: urządzeń elektrotechnicznych, usług konsultingowych, wyrobów hutniczych, produkcji farb oraz funduszy inwestycyjnych. Akson, ATM oraz TVN będą mogli utworzyć przedsiębiorcę pod nazwą Film Miasto. Wspólnym przedmiotem działalności uczestników koncentracji jest produkcja filmowa i telewizyjna. Nowoutworzona spółka zajmie się produkcją i

Akson, ATM i TVN mogą wspólnie stworzyć film o Powstaniu Warszawskim. Prezes UOKiK zgodziła się również na transakcje na rynkach: urządzeń elektrotechnicznych, usług konsultingowych, wyrobów hutniczych, produkcji farb oraz funduszy inwestycyjnych.

Akson, ATM oraz TVN będą mogli utworzyć przedsiębiorcę pod nazwą Film Miasto. Wspólnym przedmiotem działalności uczestników koncentracji jest produkcja filmowa i telewizyjna. Nowoutworzona spółka zajmie się produkcją i dystrybucją filmu fabularnego o Powstaniu Warszawskim.

Druga zgoda dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez TPV Technology Limited oraz AU Optronics Corporation. TPV Technology Limited prowadzi działalność w zakresie projektowania oraz produkcji telewizorów i monitorów komputerowych. AU Optronics Corporation zajmuje się produkcją elementów używanych w monitorach oraz innych sprzętach komputerowych i telewizyjnych. Nowy podmiot, z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, będzie działał pod nazwą BriVictory Display Technology.

Zastrzeżeń Prezes UOKiK nie budzi także utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez PricewaterhouseCoopers Eastern Europe oraz Competitive Capabilities International. Pierwszy z uczestników koncentracji należy do globalnej organizacji PricewaterhouseCoopers. Podmioty wchodzące w jej skład zajmują się m.in. doradztwem finansowym. Competitive Capabilities International prowadzi m.in. sprzedaż licencji na program TRACC, służący poprawie efektywności operacyjnej spółek. Przedsiębiorcy chcą utworzyć na terenie Polski podmiot, który będzie świadczyć usługi konsultingowe związane z systemem TRACC, w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Wydana została również zgoda na połączenie spółek: Konsorcjum Stali oraz Bowim. Przedsiębiorcy zajmują się m.in. produkcją oraz dystrybucją wyrobów stalowych i zbrojeń budowlanych. Celem transakcji jest stworzenie ogólnopolskiej sieci dystrybucji wyrobów hutniczych.

Prezes Urzędu zgodziła się także na przejęcie przez Sherwin-Williams spółki Becker Industrial Products. Przedsiębiorcy prowadzą działalność na rynku wytwarzania i sprzedaży farb i lakierów. Becker Industrial Products jest kontrolowana przez AB Wilh. Becker. W wyniku koncentracji Sherwin-Williams przejmie również kontrolę nad Becker Acroma Polska.

Kolejna decyzja dotyczy przejęcia przez Hager spółki Berker. Przedsiębiorcy działają na rynku artykułów i urządzeń elektrotechnicznych. Produkują m.in. przełączniki elektryczne oraz systemy sterowania oświetleniem w budynkach.

Ponadto zaakceptowane zostały dwie transakcje na rynku funduszy inwestycyjnych. TFI Fortis Private Investments może przejąć Fundusz Inwestycyjny Otwarty Fortis, a Forum TFI – Spatium Aktywów Niepublicznych II Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji zamieszczane są na stronie internetowej Urzędu.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczony został projekt Wyjaśnień w sprawie zgłaszania zamiaru koncentracji Prezesowi UOKiK. Z doświadczenia Urzędu wynika, że wraz z dostarczanymi dokumentami pojawiają się również prośby przedsiębiorców o objaśnienie przepisów dotyczących zgłaszania zamiaru koncentracji. W odpowiedzi na te zapytania Urząd Ochrony Konkurencji Konsumentów przygotował Wyjaśnienia, które mają zwiększyć świadomość prawną dotyczącą obowiązku zgłaszania zamiaru koncentracji, jak również ułatwią interpretację przepisów regulujących procedurę notyfikacji. W ocenie Urzędu publikacja Wyjaśnień usprawni przygotowanie wniosków i tym samym przyspieszy wydawanie decyzji przez Prezesa UOKiK.

W przypadku uwag, opinii lub propozycji zmian prosimy o przekazywanie ich w terminie do 30 września br. na adres koncentracje@uokik.gov.pl. Wszelkie dodatkowe informacje na temat przygotowanych Wyjaśnień można uzyskać pod numerem telefonu (22) 55 60 122 w Departamencie Kontroli Koncentracji.

UOKiK

Zobacz także:

Komisja Rządu i Samorządu Terytorialnego

Polsko-szwajcarskie rozmowy gospodarcze

Ordery za zasługi dla rozwoju harcerstwa

,21,5178,1282897361

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj