Początek dzisiejszej sesji zapowiadał kontynuację wczorajszego trendu deprecjacji waluty amerykańskiej. Kurs głównej pary przesunął się w okolice 1,4060 i wydawało się, że będziemy obserwować dalsze wzrosty. Jednak ten poziom okazał się oporem i kurs zawrócił w okolice otwarcia. Od tej pory inwestorzy powstrzymywali się już od większych transakcji. Z równowagi rynku nie udało się wybić nawet lepszym od oczekiwań danym o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym

Początek dzisiejszej sesji zapowiadał kontynuację wczorajszego trendu deprecjacji waluty amerykańskiej. Kurs głównej pary przesunął się w okolice 1,4060 i wydawało się, że będziemy obserwować dalsze wzrosty. Jednak ten poziom okazał się oporem i kurs zawrócił w okolice otwarcia. Od tej pory inwestorzy powstrzymywali się już od większych transakcji.

PieniądzeZ równowagi rynku nie udało się wybić nawet lepszym od oczekiwań danym o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wg ADP (wyniosła 43 tys., podczas gdy prognozy mówiły o 20 tys.), ani o indeksie ISM dla sektora usługowego, który zanotował wzrost do poziomu 54,3 pkt (spodziewano się 53,5 pkt). Inwestorzy cały czas czekają na wieczorne wiadomości z posiedzenia FOMC, a kurs tuż po godzinie 16:00 znajdował się na poziomie 1,4030.

…także na parach złotowych

Dzisiejsze nastroje były korzystne także dla ryzykownych walut, w tym złotego. Pary EUR/PLN i USD/PLN notowały nieco niższe poziomy, choć umocnienie polskiej waluty nie było aż tak znaczne. Rano na rynku pojawiła się wypowiedź wiceministra finansów, którego zdaniem inflacja CPI w najbliższych miesiącach ustabilizuje się w okolicach 3% r/r, a dynamika produkcji przemysłowej nie przekroczy w tym miesiącu 10% r/r.

Słowa te nie miały jednak większego wpływu na inwestorów, którzy zgodnie wyczekują na decydujące rozwiązania na głównej parze walutowej. Mimo to złoty zdołał utrzymać niewielką przewagę do końca sesji europejskiej, a kursy EUR/PLN i USD/PLN wynosiły odpowiednio 3,9280 i 2,8010.


Dariusz Pilich

Zobacz także:

Podwyżka stóp w Chinach wywołała spadki…

Niewielkie osłabienie złotego na początku notowań

Dolar kluczem dla koniunktury giełdowej

,21,5663,1288826755

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj