Trend spadkowy

0
107

Wielu inwestorów po przeistoczeniu się trendu wzrostowego w trend spadkowy myśli, że na pewien okres czasu przerwą inwestycje na rynku kapitałowy. Lecz nie taki diabeł straszny jak go malują.

 

Również podczas trwania trendu spadkowego możemy tak na dobrą sprawę zarobić bardzo przyzwoite pieniądze. Można by rzec: jak można zarabiać skoro wszystko spada? Otóż rynek daje naprawdę wiele ciekawych sposobów inwestowania, które można w korzystny sposób zastosować, nawet podczas spadków wartości ów instrumentu, bądź też indeksu.

Lecz warto powiedzieć: jaki okres czasu może trwać trend spadkowy na giełdzie? Tak jak w przypadku trendu wzrostowego niestety nie idzie dokładnie ustalić, gdyż wszystko zależy od różnych czynników fundamentalnych. Jednakże należy pamiętać, że trend spadkowy trwa znacznie krócej, a niżeli trend wzrostowy i siła spadków w trendzie spadkowych jest znacznie silniejsza, a niżeli wzrosty w czasie trwania trendu wzrostowego.

Tak jak każdy trend, tak również i trend wzrostowy kiedyś się skończy, lecz jak uchwycić moment, kiedy to nastąpi odwrócenie z trendu spadkowego na trend wzrostowy i by w tej sytuacji kupić akcje za przyzwoitą cenne. Niewątpliwie, taką kluczową informacją jest fakt, iż dojdzie do przełamania kluczowej linii oporu i kurs ów indeksu wzrośnie o wysokość między liniami wsparcia, a oporu. Jak również powinniśmy zauważyć formacje odwrócenia trendu.

mBrokers.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here