Odwrócona głowa z ramionami

0
105

Właśnie ta formacja odwróconej głowy z ramionami występuje dosyć często, podczas zmiany długoterminowego trendu. Jest ona naprawdę piękna, zważywszy na fakt, iż otwarcie pozycji na instrumencie finansowym, na którym kształtuje się formacja jest stosunkowo bardzo łatwo, gdyż jest pewien punkt wejścia na rynek, który zapewni dam dobry komfort psychiczny.

Gdy zauważymy na wykresie lewe ramię, oraz głowę, która na rysunku jest przedstawiona, jako środkowy najniższy wierzchołek, nie możemy sądzić, iż kształtuje się ów formacja. Dlatego ważne jest, by nie zajmować krótkiej pozycji, myśląc, że wytworzy się drugie ramię. Niestety bardzo często inwestorzy po odbiciu od dołka drugiego ramienia od linii wsparcia zajmują pozycje długie, sądząc, że owa formacja dopełni swego, przez co liczą na większe profity z inwestycji. Bardzo często wychodzili na swoje, gdyż rynek podążał w kierunku, w którym to zajęli pozycję. Jednakże towarzyszył im przy tym dość duży nie pokój psychiczny.

thumbnail - Odwrócona głowa z ramionamiJeśli chcemy go zlikwidować, wejdźmy na rynek dopiero po przebiciu kluczowej linii oporu. Jednak nie automatycznie po jej przebiciu, lecz, gdy kurs trochę spadnie i dotknie linii wsparcia, która wcześniej była linią oporu. Dopiero w tym punkcie najlepiej odtworzyć długą pozycje, z tego względu, że w tym punkcie dojdzie do silnego popytu, który doprowadzi do szybkich wzrostów.

Ma to duże znaczenie dla inwestora, jeśli długa pozycja na tym instrumencie jest obciążona ujemnymi punktami swap. Jednakże trzeba być świadomy, iż istnieje możliwość, że po przebiciu oporu, nie dojdzie do odbicia, tak, by kurs z powrotem dotknął tej linii. Lecz w wielu przypadkach dochodzi do odbicia na linię wsparcia.

Lecz co jest bardzo istotne, to fakt, dokąd można spodziewać się silnego impetu wzrostowego po przebiciu linii oporu? Zasadniczo, kurs powinien zwyżkować o wysokość głowy. Czyli mierząc wielkość głowy od jego najniższego punktu, do górnej linii oporu . Teoretycznie o tą wysokość instrument powinien zwyżkować, po przebiciu kluczowej linii oporu. Teoretycznie, gdyż w praktyce może się wszystko wydarzyć.

thumbnail - Odwrócona głowa z ramionami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here