Głowa z ramionami

0
69

Właśnie ta formacja głowy z ramionami występuje najczęściej podczas zmiany długoterminowego trendu. Jest ona naprawdę piękna, zważywszy na fakt, iż otwarcie pozycji na instrumencie finansowym, na którym kształtuje się formacja jest stosunkowo bardzo łatwo, gdyż jest pewien punkt wejścia na rynek, który zapewni dam dobry komfort psychiczny.

Gdy zauważymy na wykresie lewe ramię, oraz głowę, która na rysunku jest przedstawiona, jako środkowy najwyższy wierzchołek, nie możemy sądzić, iż kształtuje się owa formacja. Dlatego ważne jest, by nie zajmować długiej pozycji, myśląc, że wytworzy się drugie ramię. Niestety bardzo często inwestorzy po odbiciu od szczytu drugiego ramienia od linii oporu zajmują pozycje krótkie, sądząc, że formacja ta dopełni swego. Przez co liczą na większe profity z inwestycji. Bardzo często wychodzili na swoje, gdyż rynek podążał w kierunku, w którym to zajęli pozycję. Jednakże towarzyszył im przy tym dość duży nie pokój psychiczny.

thumbnail - Głowa z ramionami

Jeśli chcemy go zlikwidować wejdźmy na rynek dopiero po przebiciu kluczowej linii wsparcia. Jednak nie automatycznie po jej przebiciu, lecz, gdy kurs trochę się odbije i dotknie linii oporu, która wcześniej była linią wsparcia. Dopiero w tym punkcie najlepiej odtworzyć krótką pozycje, z tego względu, że w tym punkcie dojdzie do silnej podaży, która doprowadzi do szybkich spadków. Ma to duże znaczenie dla inwestora, jeśli krótka pozycja na tym instrumencie jest obciążona ujemnymi punktami swap. Jednakże trzeba być świadomy, iż istnieje możliwość, że po przebiciu wsparcia, nie dojdzie do odbicia, tak, by kurs z powrotem dotknął tej linii. Lecz w wielu przypadkach dochodzi do odbicia na linię oporu.

Lecz co jest bardzo istotne, to fakt, dokąd można spodziewać się silnego impetu spadkowego po przebiciu linii wsparcia? Zasadniczo kurs powinien zniżkować o wysokość głowy. Czyli mierząc wielkość głowy od linii wsparcia do jego najwyższego punktu. Teoretycznie o tą wysokość instrument powinien zniżkować, po przebiciu kluczowej linii wsparcia. Teoretycznie, gdyż w praktyce może się wszystko wydarzyć.

thumbnail - Głowa z ramionami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here