Piramida palców

0
648

Układ piramidy przedstawia się jeśli wszystkie koniuszki palców z obydwu dłoni złączą się, tak by wizualnie powstała piramida. Ułożenie palców jest bardzo ważne, tak więc należy pamiętać, aby między każdym palcem powstała luka przestrzenna. Taki układ przedstawia osobę zadumaną w sobie, człowieka, który wszystko wie najlepiej.

Niestety taki układ palców często mylony jest z innym gestem. Z gestem w którym również wszystkie palce się łączą i powstaje luka przestrzenna, lecz górne palce schodzą niżej, kierując się w stronę kciuka, zatrzymują się wtedy, kiedy palce z obydwu dłoni znajdą się w poziomie. Jeżeli przyjdzie nam zauważyć taki układ dłoni wśród osób uczestniczących podczas rozmowy biznesowej, bądź też u ludzi w trakcie wystąpienia publicznego to ten że gest przekazuje nam, że ta osoba jest godna zaufania z którą w konsekwencji warto nawiązać współpracę.

Często można zauważyć, iż ludzie którzy układają w ten sposób swoje dłonie zaczynają systematycznie odłączać swoje palce od siebie, następnie z powrotem przyjmują poprzednią pozę dłoni. Przy jednoczesnym umiejętnym uderzeniem palców względem siebie. Rozszerzenie tego gestu oznajmia spokój, a zarazem opanowania osoby, która wykonuje ten gest.

Jednak jak interpretować sytuację w której to osoba wykonująca gest palców nie trafi palcem w palec, lecz w lukę przestrzenną wokół palców? Sytuacja taka będzie miała charakter negatywny i będzie informowało to rozmówcę o stresie, a jednocześnie o braku kompetencji tej osoby.

mBrokers.pl

142237094309969600 - Piramida palców
Ciekawe artykuły ?
Bądź z nami na bieżąco zapisując się na nasz newsletter
Zapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here