Jesteś jedynym żywicielem rodziny? Dowiedz się, dlaczego powinieneś zainwestować w dobre ubezpieczenie na życie

Wiele osób uważa, że ubezpieczenie na życie nie jest im potrzebne, traktując tym samym ten produkt jako zbędny. To błąd. Dobrze dobrana polisa na życie może zabezpieczyć całą rodzinę lub ułatwić dzieciom start w dorosłość. Szczególnie opłacalna jest w przypadku rodzin utrzymujących się z wynagrodzenia otrzymywanego tylko przez jedną osobę. W razie jej śmierci lub utraty możliwości zarobkowania cała rodzina może pozostać bez środków do życia.

Ubezpieczenia na życie – co musisz o nich wiedzieć?
Pod terminem ubezpieczenie na życie nie kryje się jeden produkt – oferta jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu klienci mogą wybierać m.in. wśród ubezpieczeń mających różne funkcje. Obok polis ochronnych (uznawanych za podstawowe ubezpieczenia), można także wskazać produkty ochronno-oszczędnościowe i ochronno-inwestycyjne.
Aby mądrze wybrać, niezbędne jest szczegółowe zapoznanie się z różnicami występującymi między poszczególnymi rodzajami polis. Podpisując umowę na polisę ochronną stwarzasz zabezpieczenie finansowe swoim najbliższym na wypadek swojej śmierci. Wówczas uposażeni (a więc osoby wskazane w umowie) otrzymają sumę ubezpieczenia. Aby ta pozwoliła im żyć na dotychczasowym poziomie, konieczne jest jej dokładne wyliczenie.
Jeżeli zdecydujesz się na polisę ochronno-oszczędnościową lub ochronno-inwestycyjną, możesz nie tylko finansowo zabezpieczyć najbliższych na wypadek swojej śmierci, lecz także gromadzić dodatkowe środki z myślą o swojej emeryturze.
Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?
Mając wiedzę na temat różnych polis na życie, możesz wybrać taką, która będzie najlepiej spełniała twoje oczekiwania. Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie to produkt, z którego będziesz korzystał przez co najmniej kilka, jeżeli nie kilkanaście lat. Nie śpiesz się – przedyskutuj tę kwestię ze swoim małżonkiem lub dalszą rodziną. Dobrym pomysłem jest też spotkanie z doradcą, który rozwieje wszelkie wątpliwości.
Wybierając ubezpieczenie na życie zwróć także uwagę na swoje aktualne potrzeby. Pamiętaj, że potrzeby każdej rodziny zmieniają się w czasie. Dziś, gdy na utrzymaniu masz dzieci i posiadasz zobowiązania w postaci np. kredytu hipotecznego, najważniejsze dla ciebie może być zabezpieczenie najbliższych. Za kilkanaście lat, gdy będziesz podpisywał kolejną umowę, możesz skoncentrować się np. na oszczędzaniu z myślą o przyszłej emeryturze.
Umowy dodatkowe – czy podpisywać?
Niezależnie od twojego wyboru, zawsze można podpisać z ubezpieczycielem dodatkowe umowy. Obejmują one np. ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy czy ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji. Umowy dodatkowe nie są obowiązkowe, ale przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych często o nich wspominają, podkreślając, że w ten sposób możliwe jest stworzenie lepszej ochrony.
Jeżeli zależy ci, by ubezpieczenie na życie faktycznie chroniło ciebie i twoich najbliższych w sposób kompleksowy (czyli w różnych sytuacjach), powinieneś przemyśleć jego zakup. Pamiętaj jednak, że podpisanie dodatkowych umów wiąże się z podniesieniem wysokości składki, jaką będziesz miał obowiązek uiszczać co miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj