Jak oszczędzać podczas wahań kursu euro?

0
260

Popularne kantory online są idealnym miejscem do oszczędzania na wymianie walut. Jeśli przymierzasz się do kolejnej transakcji walutowej, dlaczego nie by nie skorzystać z opcji zamawiania kursu i wymienić euro w najlepszym dla siebie momencie? Oto jak to zrobić.

Nauczenie się obracania wahań kursów walut na swoją korzyść jest w dzisiejszych czasach formalnością. Nie wymaga rozumienia tego, co o kursach walut piszą analitycy walutowi. Aby ułatwić Ci drogę do oszczędzania na walutach, przygotowaliśmy listę kroków, które należy podjąć.

Załóż konto walutowe

Dzięki kontu walutowemu będziesz mógł obracać walutami w sposób bezgotówkowy. Da Ci ono możliwość korzystania z kantorów internetowych bez ograniczeń. Jeśli kupujesz waluty często, po czasie będziesz zdumiony faktem, że wcześniej obywałeś się bez niego. Tak jest i taniej, i wygodniej.

Zarejestruj się w kantorze online

Jeden z najpopularniejszych i najdłużej na rynku działających kantorów internetowych: kantoronline.pl sprawi, że będziesz spokojny o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Krótka rejestracja, a potem aktywacja konta. Właśnie dołączyłeś do 35 tys. Polaków, którzy swoje transakcje wymieniają w sieci.

Zanim wymienisz, zamów kurs!

Teraz czas na zamówienie kursu. Jak to działa? Dzięki tej opcji w kantorze online dostaniemy powiadomienie e-mailem o tym, że kurs waluty, którą potrzebujemy osiągnął bardzo niski poziom, czyli taki, którego oczekiwaliśmy. Mamy teraz do wyboru – albo podstawimy środki i system automatycznie rozliczy naszą transakcję, albo zdecydujemy się czekać dłużej, i ustawić powiadomienie na jeszcze niższy poziom kursu euro. Tylko tyle!

Dlaczego opłaca się wykonać powyższe kroki?

„Na samym korzystaniu z kantorów internetowych już oszczędzamy na wymianie. W banku do kursu euro doliczany jest nawet 7,4 proc. spread walutowy, w kantorach tradycyjnych – do 2.4 proc. Natomiast w naszym serwisie wymiany walut online euro sprzedawane jest z 0,6 proc. spreadem walutowym” mówi Robert Madejski z serwisu kantoronline.pl.

Dlatego już co piąty Polak do wymiany waluty wykorzystuje serwisy wymiany waluty online. Jeśli do tego będziemy wymieniać walutę w momencie, w którym jej kurs na rynku walutowym osiąga najniższy poziom – nasze oszczędności na wymianie walut będą powiększać się regularnie.

Co będzie jeśli kurs waluty, której potrzebujesz drastycznie wzrośnie?

Z „trzęsieniem ziemi” na rynku walut mieliśmy już do czynienia wielokrotnie. Obecnie kurs euro w stosunku do złotego jest bardzo wysoki. A jeśli kurs potrzebnej nam waluty jeszcze bardziej wzrośnie, z pewnością odbije się to na naszych finansach. Tylko wtedy, gdy będziemy wymieniać waluty z możliwie najniższymi opłatami, nie odczujemy mocno wzrostu kursu waluty. Kantory online są dobrym sposobem na rozwiązanie problemu wysokich opłat walutowych (szczególnie, jeśli takich transakcji dokonujemy często!). Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób przedsiębiorcy radzą sobie z ryzykiem walutowym, zapraszamy do przeczytania artykułu: Polski eksport rośnie, pomimo ryzyka walutowego