pieniadze

Niewywiązywanie się z obowiązku spłacania zaciągniętych zobowiązań może doprowadzić do problemów z komornikiem. To właśnie on zajmuje się egzekucją należności i ma szeroki zakres uprawnień, który pozwala mu to robić. Dlatego właśnie każde działanie w sprawie finansów powinno być przez nas dogłębnie przemyślane. Jeśli natomiast jest już za późno, warto wiedzieć, jakie kroki może podjąć komornik, aby odzyskać niespłacone przez nas środki.

1. Działania komornika
2. Ile komornik może zabrać z naszego wynagrodzenia?

Działania komornika

Jeśli mamy niespłacone zobowiązania, popularną praktyką komornika jest zwrócenie się bezpośrednio do naszego pracodawcy i poinformowanie go o zajęciu. W ten sposób my, jako pracownicy i dłużnicy, będziemy otrzymywać wypłatę ograniczoną o środki, które zatrudniający nas podmiot musi przekazywać do egzekutora. W określonych sytuacjach może okazać się, że całe nasze wynagrodzenie trafi w ręce komornika. Choć możemy się przed tym bronić, nie zawsze takie działanie będzie skuteczne. Jeżeli borykamy się z tego rodzaju problemami finansowymi, warto zajrzeć na stronę Jakwyjsczdlugow.pl, na której znaleźć można sporo przydatnych informacji w tym temacie.

Ile komornik może zabrać z naszego wynagrodzenia?

Pocieszającą informacją jest to, że nie zawsze komornik zajmie wszystkie środki, które zarabiamy. Tutaj bardzo istotną rolę odgrywa forma umowy, na której jesteśmy zatrudnieni. Jeżeli jest to umowa o pracę, wówczas obowiązuje kwota wolna od potrąceń, dzięki czemu egzekucji nie podlega całościowe wynagrodzenie. Progi zależą głównie od wysokości wynagrodzenia, a także rodzaju niespłaconego zobowiązania. Dla tych, którzy zarabiają w tej formie najniższą krajową pomocny może okazać się artykuł https://jakwyjsczdlugow.pl/najnizsza-krajowa-a-komornik/. Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja osób zatrudnionych na umowy cywilnoprawne, ponieważ w ich przypadku kwota wolna nie obowiązuje. Można jednak starać się pertraktować z komornikiem, jeżeli ten sposób zarabiania jest naszym jedynym źródłem utrzymania i wpłaty otrzymujemy regularnie w określonej wysokości.

Zetknięcie się z komornikiem nie należy z pewnością do sytuacji przyjemnych. Dlatego właśnie powinniśmy trzymać rękę na pulsie i nie ignorować naszych zobowiązań. W przeciwnym wypadku narażamy się na niemały stres oraz ryzyko pozostania bez środków do życia. Walka z egzekucją potrafi być wyczerpująca, a poza tym, jako dłużnicy – nie powinniśmy dziwić się, że ktoś chce odzyskać należne mu pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj