Agencja ratingowa Fitch podtrzymała wysoką ocenę PKO Banku Polskiego na poziomie 2 (w 5-stopniowej skali od najwyższej: 1, 2, 3, 4, 5). Analitycy agencji poinformowali, że na ich opinię wpływa fakt wysokiego znaczenia Banku w polskim systemie finansowym, które skutkuje wysokim prawdopodobieństwem ewentualnego wsparcia ze strony władz państwowych. Fitch poinformował także, że planowana sprzedaż należących do Skarbu Państwa i BGK akcji PKO Banku Polskiego w procesie SPO nie wpłynie na kolejne oceny ze strony agencji.
Agencja ratingowa Fitch podtrzymała wysoką ocenę PKO Banku Polskiego na poziomie 2 (w 5-stopniowej skali od najwyższej: 1, 2, 3, 4, 5). Analitycy agencji poinformowali, że na ich opinię wpływa fakt wysokiego znaczenia Banku w polskim systemie finansowym, które skutkuje wysokim prawdopodobieństwem ewentualnego wsparcia ze strony władz państwowych.
Fitch poinformował także, że planowana sprzedaż należących do Skarbu Państwa i BGK akcji PKO Banku Polskiego w procesie SPO nie wpłynie na kolejne oceny ze strony agencji. Powodem jest fakt, że znaczenie Banku dla systemu finansowego pozostanie na niezmiennie wysokim poziomie, a Skarb Państwa będzie miał nadal silną pozycję w spółce.
Wysoka ocena wsparcia na poziomie 2 została przyznana PKO Bankowi Polskiemu przez agencję Fitch w grudniu 1996 roku i pozostaje na tym poziomie do chwili obecnej.
W czerwcu tego roku agencja Moody’s Investors Service nadała emisji euroobligacji Banku w wysokości 250 mln CHF rating na poziomie A2. Z kolei w maju wysoką długookresową ocenę zobowiązań w walucie krajowej PKO Banku Polskiego na poziomie „A-pi” podtrzymała agencja Standard&Poors.
Oceny wiarygodności finansowej Banku są obecnie przyznawane przez cztery agencje ratingowe: Moodys Investors Service, Standard&Poors, Capital Intelligence i Fitch. Trzy ostatnie przyznają rating na podstawie powszechnie dostępnych informacji, przede wszystkim publikowanych raportów. Rating Fitch nie jest zamawiany przez Bank.
PKO BP