Czy osoby z niepełnosprawnością słuchową mogą nagrywać profesjonalne, komercyjne utwory muzyczne? Czy głuchoniewidomi biorą udział w wyścigach samochodowych?
Czy niewidomi mogą grać w drużynie reprezentacji Polski w piłce nożnej? Jak najnowsze technologie pomagają im w czytaniu książek? Czy Twoje miasto jest miejscem bez barier? Nowy blog kolociebie.com redagowany przez Filipa Zagończyka podpowiada jak pokonywać przeciwności losu i obala mity utożsamiane z niepełnosprawnością.
Blog KOLOciebie.com to miejsce, w którym znajdziemy informacje o ciekawych, nieprzeciętnych osobach, łamiących stereotypy związane z niepełnosprawnością. Poznamy mistrzów sportu, znanych blogerów, dowiemy się co można zmienić w przestrzeni miejskiej, żeby była bardziej przyjazna – dla wszystkich. Nie zabraknie też wywiadów z celebrytami, ciekawych zdjęć i filmów krótkometrażowych. Na blogu przeczytamy również komentarze do rozwiązań prawnych, które ułatwiają lub utrudniają radzenie sobie z niepełnosprawnością.
Filip Zagończyk, autor i redaktor naczelny bloga KOLOciebie.com jest z zamiłowania i wykształcenia dziennikarzem. I choć pasjonuje się komentowaniem sportu, na co dzień w swojej działalności dziennikarskiej w Polskim Radio i mediach internetowych stara się zainteresować czytelników i słuchaczy sprawami osób z niepełnosprawnością. Nieustannie demonstruje, że to nie niepełnosprawność ale ludzie i brak świadomości tworzą największe bariery. Sam udowadnia, że przy odpowiednim podejściu i motywacji nie ma rzeczy niemożliwych. Jego teksty są świadome i autentyczne – „Od czwartego roku życia jestem niewidomy, a od kilku lat poruszam się używając protezy. Kocham sport, a pokonywanie przeszkód uważam za jedną z większych rozrywek życiowych.” – pisze w nocie autorskiej Filip Zagończyk.
Zapraszamy do śledzenia kolejnych odsłon portalu www.KOLOciebie.com i kanału YouTube Koło Ciebie: https://www.youtube.com/channel/UCQDCKsUW0rUJORv5hN7zsmg
Blog powstał przy wsparciu marek KOŁO i LEHNEN, które wspólnie stworzyły najbardziej rozpoznawalny model wyposażenia łazienek dla osób z niepełnosprawnością w Polsce.
KOŁO
Więcej informacji z firmy KOŁO (press box)