Tegorocznym partnerem konkursu jest Miasto Płock. Co ważne dla uczestników konkursu oraz mieszkańców miasta, miasto jest gotowe zrealizować budowę toalety wg. projektu konkursowego, któremu w czerwcu 2016 r. zostanie przyznana nagroda główna.

Przedmiotem konkursu jest projekt koncepcyjny wolnostojącej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia al. Antoniego Roguckiego.

Szczegóły i regulamin konkursu: www.konkurskolo.pl

Konkurs KOŁO na projekt łazienki ma wieloletnią tradycję i jest szeroko rozpoznawany w branży architektonicznej oraz wśród miejskich aktywistów. Skierowany jest do architektów i projektantów – studentów oraz absolwentów, którym daje możliwość stworzenia projektu obiektu użyteczności publicznej – toalety wielofunkcyjnej – który ma szansę na realizację. Przykładem poprzednich realizacji konkursowych jest np. Pawilon Plażowy w Warszawie, doceniony także przez zagraniczne media branżowe jak Archdaily oraz oddana do użytku mieszkańców w listopadzie 2015 r. toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.


Pawilon plażowy w Warszawie, fot. Jarek Kąkol


Toaleta w Kazimierzu Dolnym, fot. Jarek Kąkol

Deficyt toalet publicznych to duży problem dla mieszkańców polskich miast. Pod koniec 2015 r, w ramach akcji Nie olewamy miasta, której partnerem jest marka KOŁO, organizatorzy zapytali mieszkańców 8 największych miast w Polsce, czego im w ich miastach brakuje. Na podstawie zebranych zgłoszeń powstała Mapa miejskich potrzeb. Wśród 5 głównych potrzeb, mieszkańcy wskazali m.in.  potrzebę wybudowania nowych toalet publicznych.

Inicjatywa Nie olewamy miasta ma swoje źródło w wieloletniej tradycji konkursu KOŁO na projekt łazienki publicznej, a za inspirację do jej powołania posłużyły doświadczenia organizatorów we współpracy z twórczymi środowiskami architektów i projektantów.

www.nieolewamymiasta.pl  / www.facebook.com/nieolewamymiasta

KOŁO
Więcej informacji z firmy KOŁO (press box)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj