mezczyzna

Wiele osób marzy o tym, aby mieć własny biznes. Osoby znudzone pracą na czyiś rachunek często powtarzają, że chcieliby pracować tylko i wyłącznie na siebie. Gdy jednak dochodzi do konkretów, często takie osoby wycofują się ze swoich planów. Jednym z powodów jest brak pomysłów na biznes.

Własny biznes nie jest sielanką. Zarobki nie są stałe, składki trzeba płacić zawsze, dochodzą obowiązki podatkowe, innego rodzaju koszty (typu księgowa), czy brak lub tylko iluzoryczny urlop. Mimo wszystko dla wielu własny biznes to najlepszy pomysł na życie.
Może to dobry czas, abyś zastanowił się nad konkretnym pomysłem na siebie? Podpowiadamy, co wybrać.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana
Gdyby wskazać grupę ludzi najbardziej zamożnych, to na pierwszym miejscu znajdują się przedsiębiorcy. To ludzie, którzy często jakiś czas temu zainwestowali wszystko, co mieli i dziś cieszą się sukcesem. Oczywiście bardzo wielu zaryzykowało i straciło, bo nic w biznesie nie jest pewne i dane raz na zawsze. Dlatego warto planować rozważnie, ale bez obaw. Dominuje tutaj maksyma biznesowa: kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
Najbardziej ryzykowne rozwiązanie to rzucenie się od razu na „głęboką wodę”. Rezygnujemy z pracy na etacie i „idziemy” na swoje. Pytanie – gdzie? Czy nasz pomysł wypali? Jak poradzimy sobie na konkurencyjnym rynku?
Dużo osób decyduje się na franczyzę. To dobry pomysł na własny biznes – mając gotową markę od razu jest nam łatwiej w monetyzacji takiego przedsięwzięcia, a dodatkowo możemy liczyć na wsparcie, czy też specjalistyczne szkolenia od franczyzodawcy. Ta forma współpracy wiąże się z koniecznością podzielania się zyskami z naszym partnerem biznesowym, ale też zwiększa szansę na większe dochody, niezależność i wreszcie „pójście na swoje”.
A może zarabiaj w domu
Ci, którzy boja się ryzykować mogą spróbować z pracą w domu po godzinach. Nie rezygnujmy od razu z dotychczasowej, stałej pracy, ale pomyślmy o zwiększeniu dochodów poprzez pracę w domu. Jak? Wiele osób wybiera tzw. programy partnerskie. Tego typu rozwiązań jest bardzo dużo, wszystkie mogą różnić się w szczegółach, ale idea zawsze jest taka sama: to e-biznes z którego dwie strony mają korzyść. Są to sprzedawca i partner. Przykładami programów partnerskich mogą być: program w którym dostajemy prowizję za oglądanie, czy wyświetlanie płatnych reklam w czasie przeglądania sieci lub e-marketing sieciowy (MLM), w którym nie zarabiasz bezpośrednio na sprzedaży produktów, a tylko budujesz swoją „piramidę poleconych”.
Praca na własny rachunek pomimo wielu wad może dawać dużo przyjemności i niezależności. Dodatkowa praca z domu może zwiększyć nasze dotychczasowe dochody. Pamiętaj – nie każdy nadaje się do prowadzenia działalności gospodarczej. Poza dobrym pomysłem liczą się też konkretne cechy charakteru, takie jak chociażby cierpliwość, pracowitość, nie poddawanie się po porażkach. Jeśli czujesz się na siłach, pomyśl o własnej działalności gospodarczej.
Autor: Piotr Ożóg – Specjalista AdWords

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj