Trzy sposoby na podróże służbowe – który wybrać?

Internet oraz nowoczesne technologie niewątpliwie ułatwiają komunikację i współpracę między firmami, jednak każdy, kto prowadzi własną działalność wie, jak ważny bywa kontakt osobisty. Służbowe podróże są więc czynnikiem, którego zazwyczaj nie da się uniknąć. Pozostaje więc pytanie, które zadaje sobie każdy pracodawca: jaki środek podróży wybrać, by uniknąć zbyt wielkich kosztów?

 

Pociągi, autobusy, komunikacja miejska…

Pierwszy sposób, który przychodzi do głowy, kojarzy się nawet nie tyle z oszczędnością, co z drastycznym cięciem kosztów – to podróż pociągiem albo komunikacją miejską. I choć jest to rozwiązanie tanie (choć też nie zawsze), z pewnością nie należy do komfortowych. Z łatwością można sobie też wyobrazić skutki uboczne takiego posunięcia, które mogą odbić się na twojej firmie znacznie gorzej, niż początkowo wyższy wydatek: obniżenie prestiżu firmy (bo nikt nie będzie traktował Cię poważnie) oraz większa strata czasu na dojazdy, nieraz z przesiadkami i w tłoku.

Może taksówka?

Kolejnym pomysłem jest skorzystanie z usług taksówki. Rozwiązanie z pewnością wygodniejsze, nieco bardziej prestiżowe, ale czy korzystne cenowo? W przypadku sporadycznych podróży może wydawać się jeszcze opłacalne, ale gdy intensywność wyjazdów wzrasta – nie jest już tak różowo. Dlaczego? Koszt opłacenia taksówki na odcinku 10 km i z powrotem wynosi około 50 zł. Każdy, kto ma na uwadze wydatki  firmy zauważy, że takie rozwiązanie przestaje być opłacalne bardzo szybko.

Samochód dla twojej firmy

Gdy masz już pewność, że twoi pracownicy będą wyjeżdżali służbowo coraz częściej, warto pomyśleć  o tanim służbowym samochodzie, który rozwiąże twój problem. Takie rozwiązanie nie tylko podniesie prestiż twój oraz twojej firmy, ale może również okazać się niezwykle korzystne cenowo. Dobrym przykładem jest oferta wynajmu długoterminowego, gdzie rata za samochód dla firmy z segmentu B z najbardziej popularnym w Polsce wyposażeniem premium (z pokryciem ubezpieczenia i serwisowania) może wynieść jedynie ok. 800 zł netto miesięcznie.

Jeżeli więc planujesz rozwinięcie własnej działalności, zastanów się dobrze – samochód do własnej dyspozycji dla ciebie i pracowników może okazać się dużym atutem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj