FLUID, Spółka od kwietnia br. notowana w ASO NewConnect, podpisała umowę na budowę Zakładu Odzysku Energii w technologii FLUID w Malezji. Polska Firma zaprojektuje, dostarczy i uruchomi linię technologiczną autotermicznego uwęglania biomasy EFB oraz będzie sprawować nadzór nad realizowanym projektem. Umowa została podpisana 25 lipca br., partnerem FLUID-u w realizacji ww. projektu jest Spółka RIBEGLA S.A. z siedzibą w Luksemburgu.

FLUID, Spółka od kwietnia br. notowana w ASO NewConnect, podpisała umowę na budowę Zakładu Odzysku Energii w technologii FLUID w Malezji. Polska Firma zaprojektuje, dostarczy i uruchomi linię technologiczną autotermicznego uwęglania biomasy EFB oraz będzie sprawować nadzór nad realizowanym projektem.

Umowa została podpisana 25 lipca br., partnerem FLUID-u w realizacji ww. projektu jest Spółka RIBEGLA S.A. z siedzibą w Luksemburgu. Zakład Odzysku Energii będzie przetwarzał biomasę powstałą w wyniku tłoczenia oleju palmowego – biomasa EFB. – Negocjacje z partnerem malezyjskim trwały długo ale cieszymy się, że ostatecznie nasza technologia zostanie zastosowana w tym kraju, zwłaszcza, że Malezja jest jednym z czołowych dostawców oleju palmowego i produkuje duże ilości biomasy podczas tłoczenia oleju – mówi Marzena Gładka Prezes Zarządu FLUID SA – Zakład Odzysku Energii w technologii FLUID w Malezji jest kolejnym etapem w realizacji naszej strategii rozwoju. Obecnie prowadzimy również rozmowy w sprawie budowy ZOE w technologii FLUID w Indonezji. – dodaje Marzena Gładka.

Średnia wydajność ZOE budowanego w Malezji ma wynosić co najmniej 1,8 Mg biowęgla w ciągu godziny pracy kompletnej linii technologicznej oraz 0,3 MW energii elektrycznej i 0,8 MW energii cieplnej (chłód).

Budowa i uruchomienie Zakładu Odzysku Energii w Malezji zostały podzielona na 7 etapów, przy czym zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest do końca 2012 roku.

O Spółce

W ubiegłym roku FLUID zakończył proces przemysłowego wdrożenia prototypu Termolizacyjnego Modułu Odzysku Energii z biomas. Patent FLUID zakłada poddawanie biomasy obróbce termicznej bez dostępu tlenu, co pozwala produkować paliwo pozbawione wilgoci o wysokiej wartości opałowej oraz czyste ekologicznie.

Autotermiczne uwęglanie biomasy roślinnej pozwala produkować obok biowęgla, również „zieloną energię elektryczną” oraz odnawialne źródła energii cieplnej (i/lub zimnej). Autorska linia technologiczna daje możliwość wyprodukowania biowęgla, który w odróżnieniu od paliw kopalnych, obok opisanych powyżej korzyści ekonomicznych, przynosi również ekologiczne, m.in. niską emisję CO2 oraz śladowe ilości siarki i chloru, co doskonale wpisuje się w realizację unijnych dyrektyw, dotyczących wzrostu udziału paliw odnawialnych w produkcji energii.

Technologia FLUID zyskuje uznanie również w innych krajach. Spółka prowadzi rozmowy o współpracy z podmiotami z Indonezji i krajów arabskich.

W 2010 roku FLUID SA został uhonorowany Nagrodą Specjalną Ministra Gospodarki eCO₂innowacja dla laureata konkursu „Polski Produkt Przyszłości 2010” za projekt „Stałe paliwo odnawialne marki FLUID” oraz otrzymał wyróżnienie w konkursie organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości – Polski Produkt Przyszłości 2010 w kategorii „Wyrób Przyszłości w Fazie Przedwdrożeniowej” za projekt „Stałe paliwo odnawialne marki FLUID”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj