Bycie hostessą – sposób na dodatkowy zarobek

0
584

Praca hostessy uznawana jest przede wszystkim za tą dodatkową.

Rzadko kiedy jest jedynym źródłem dochodu. Z takiej opcji zyskania środków finansowych korzystają najczęściej młode kobiety, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na zawodowej ścieżce kariery. To również te, którym inne zajęcia, w tym edukacja nie pozwalają na podjęcie stałej pracy na cały etat. Nie da się ukryć, że zadania, jakie wykonuje hostessa, są atrakcyjnie opłacane. Praca nie jest też ciężka, więc w wielu przypadkach staje się idealnym sposobem na uzyskanie własnych pieniędzy. Poznajcie szczegóły tego zajęcia.

Czym zajmuje się hostessa?

Nie da się ukryć, że hostessa jest reprezentantką swojego zleceniodawcy. Tym najczęściej są firmy, które właśnie przy jej udziale starają się wypromować dany produkt bądź usługę. Tak dobrych efektów nie dają ekspozytory, bo dzisiaj liczy się bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem. Rzecz jasna, że materiały trwałe i dystrybutory elementów drukowanych, jakie wchodzą w skład całościowej strategii marketingowej, również są wykorzystywane, ale to właśnie hostessa może dzisiaj odpowiadać za przekonanie potencjalnego odbiorcy do zakupu danych produktów czy usług.

O ile jeszcze do niedawna hostessy pracowały głównie na tzw. degustacjach, gdzie oferowały klientom całkowicie bezpłatnie próbki konkretnych produktów, tak dzisiaj profil ich pracy znacznie się rozszerzył. Hostessy są dzisiaj zatrudniane na targi, konferencje i innego rodzaju wydarzenia branżowe. Ich zadaniem jest nie tylko rozdawanie uczestnikom ulotek, broszur czy katalogów, bo te mogą przecież leżeć na specjalnych stojakach, takich jak ekspozytory. Hostessy stają się pomocą dla potencjalnych odbiorców, dzięki nim udaje się zadbać o w pełni profesjonalną obsługę danego eventu. Nie da się też ukryć, że również o odpowiedni klimat wydarzenia.

Kto może zostać hostessą?

Na stanowisko hostessy firmy zatrudniają najczęściej młode, atrakcyjne dziewczyny. Liczy się jednak nie tylko ich wygląd zewnętrzny. Hostessa musi być odważna, niezwykle komunikatywna i mieć optymistyczne nastawienie. Uśmiech nigdy nie powinien schodzić z jej twarzy. Powinna również wyróżniać się wysoką kulturą osobistą.

Na jakie zarobki można liczyć?

Zarobki, jakie generuje hostessa, są naprawdę bardzo różne. Najczęściej jest to praca dodatkowa, która miesięcznie daje dochód na poziomie 1 000 złotych. Wiele zależy jednak od zlecenia oraz budżetu firmy, która z taką hostessą współpracuje.

Stawka godzinowa to średnio 12 złotych. Zdarzają się jednak eventy, na których dziewczyny zarabiają nawet kilkaset złotych w ciągu kilku godzin. Najmniej opłacalna jest praca hostessy w punktach handlowych, takich jak supermarkety. Najbardziej ta podczas wydarzeń biznesowych albo tych o charakterze rozrywkowym.

Przed podjęciem pracy w charakterze hostessy warto dobrze zweryfikować firmę, która ma być pracodawcą. Najbezpieczniej jest podjąć współpracę z agencją hostess, która nadzoruje wszystkie zlecenia. To zresztą dzięki agencji hostessy mogą liczyć na stały przypływ gotówki. Fakt, że ich praca realizowana jest przede wszystkim w weekendy, ale doświadczonej i zaangażowanej hostessie kilka dni pracy wystarczy, by zarobić na swoje potrzeby.

Artykuł przygotowany w oparciu o stronę internetową Wist, producenta ekspozytorów i stojaków reklamowych.