Kontrola paliwa GPS stanowi obecnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi wykorzystywanych do sprawdzania aktualnego położenia samochodu. Kontrola zużycia paliwa – w odniesieniu do taborów samochodowych – spełnia podwójną funkcję. Z jednej strony oznacza konieczne działanie służące zmniejszeniu wydatków przeznaczonych na zakup paliwa, z drugiej natomiast jest to doskonały sposób na uzyskanie oszczędności, a zarazem stworzenie warunków do podnoszenia wysokości zysków.
Kontrola paliwa GPS – kilka słów na temat sposobów monitorowania samochodów
Kontrola zużycia paliwa może być prowadzona za pomocą kilku sprawdzonych metod. Do najbardziej skutecznych zalicza się szynę CAN oraz sondę paliwową. Podłączenie urządzenia pozwala na kontrolę paliwa GPS poprzez rejestrator GPS. Jest to bardzo proste w obsłudze, ponieważ osoba zarządzająca flotą samochodów niejako zdalnie może prowadzić kontrolę paliwa GPS. Wystarczy w tym celu zalogować się do systemu, żeby po wybraniu odpowiedniej funkcji prowadzić na bieżąco kontrolę zużycia paliwa.
Kontrola paliwa GPS a oszczędności na paliwie
Kontrola zużycia paliwa pozwala na osiągnięcie znaczących oszczędności na paliwie, a co za tym idzie, ułatwia zwiększenie zysków. Według danych statystycznych kontrola paliwa GPS sprawia, że po zamontowaniu urządzenia służącego do kontroli zużycia paliwa już po upływie pierwszego miesiąca optymalne zużycie paliwa jest niższe w granicach piętnastu procent. Kontrola paliwa GPS nie odnosi się przecież do jednego samochodu. Obejmuje całą flotę, a skoro kontrola zużycia paliwa pozwoliła na uzyskanie takich oszczędności w odniesieniu do jednego auta, łatwo obliczyć, ile wyniesie w przypadku kilku czy kilkunastu samochodów.
Nie ulega wątpliwości, że kontrola paliwa GPS to niezastąpione urządzenie, które pozwala na oszczędności na paliwie, a jednocześnie, kontrolując zużycie paliwa, przyczynia się do generowania większych zysków, które z powodzeniem można przeznaczyć na przykład na rozwój firmy. Kontrola paliwa GPS to niezastąpiona pomoc w oszczędzaniu.
Artykuł powstał na podstawie informacji firmy Navifleet – systemu monitoringu GPS, który umożliwia kontrolę paliwa i nie tylko.