W Warszawie odbywa się wspólne posiedzenie rządów Polski i Niemiec pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska i kanclerz Angeli Merkel. Tegoroczne konsultacje polsko-niemieckie odbywają się z okazji 20. rocznicy podpisania „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Traktat został zawarty 17 czerwca 1991 r. w Bonn. W związku z rocznicą konsultacje mają wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy odbywają się w formule wspólnego posiedzenia rządów.

W Warszawie odbywa się wspólne posiedzenie rządów Polski i Niemiec pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska i kanclerz Angeli Merkel.

Tegoroczne konsultacje polsko-niemieckie odbywają się z okazji 20. rocznicy podpisania „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Traktat został zawarty 17 czerwca 1991 r. w Bonn. W związku z rocznicą konsultacje mają wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy odbywają się w formule wspólnego posiedzenia rządów.

Podczas konsultacji proklamowana zostanie „Deklaracja Rządów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Federalnej Niemiec z okazji 20. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Ta okolicznościowa deklaracja polityczna podsumowuje minione 20 lat współpracy oraz zawiera listę konkretnych wspólnych przedsięwzięć na nadchodzące lata. Dotyczą one m.in. współpracy transgranicznej, energetycznej, infrastrukturalnej oraz partnerstwa w ramach Unii Europejskiej.

Celem spotkania jest także omówienie wybranych zagadnień problematyki unijnej i uzyskanie poparcia dla priorytetów przewodnictwa Polski w Radzie UE.


KPRM

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj