Od 7 kwietnia każdy ma niepowtarzalną szansę na to, by osobiście uczestniczyć w sukcesie Arrinery, pierwszego, polskiego supersamochodu. Możliwość taką daje zakup 2-letnich, zabezpieczonych obligacji korporacyjnych serii B Arrinera S.A., o wartości 5 mln zł. Wpływy z obligacji spółka przeznaczy na finalizację projektu, a konkretnie na wprowadzenie do końca 2015 do sprzedaży wyścigowego modelu Arrinery, a do końca 2016 na wprowadzenie do sprzedaży  limitowanej serii 33 sztuk cywilnej Arrinery Hussarya. Minimalny zapis na obligacje to kwota 1000 zł. Obligacje zabezpieczone będą akcjami Arrinera Automotive S.A., a wartość zabezpieczenia wyniesie 200% wartości przydzielonych obligacji. Zysk z obligacji wyniesie 9,5% w skali roku – oprocentowanie obligacji jest stałe. Termin zapisów to 7 do 23 kwietnia 2015 r. Zapisy będzie można składać korespondencyjnie, w tym drogą elektroniczną. Każdy inwestor otrzyma certyfikat potwierdzający fakt zainwestowania w projekt, a dodatkowo ma szansę wygrać jazdę testową Arrinerą.
 

Na rynku kapitałowym pojawiła się oferta, która z pewnością zwróci uwagę zwłaszcza miłośników pięknych i szybkich samochodów. Swoje obligacje korporacyjne zdecydowała się upublicznić Arrinera S.A., spółka która stoi za sukcesem pierwszego, polskiego supersamochodu, stworzonego z myślą o miłośnikach motoryzacji i kolekcjonerach wyjątkowych samochodów.

Arrinera: mariaż technologii i designu z najwyższej półki

Sukces Arrinery to zasługa współpracy wielu ekspertów motoryzacyjnych – polskich i międzynarodowych, a także polskiej myśli technicznej reprezentowanej przez najwybitniejszych profesorów Politechniki Warszawskiej. Współtwórcą konstrukcji nośnej jest Lee Noble, za projekt nadwozia odpowiada Pavlo Burkatskyy, a za projekt kokpitu – światowej sławy duet designerów Luc&Andre.

W kwietniu 2015 roku na targach Motor Show 2015 w Poznaniu zaprezentowana zostanie wersja, która stanowić będzie bazę dla dwóch wariantów: wyścigowej (Arrinera Racing) i cywilnej (Arrinera Hussarya). W najwyższej konfiguracji Arrinera uzyskiwać będzie prędkość do 340 km/h i przyspieszenia rzędu 3,2 sekundy do 100 km/h oraz w 8,9 s do 200 km/h.  Zainteresowanie zakupem Arrinery Hussarya wyraziło już ponad 200 osób, z czego 37 z Polski.

Finalizacja projektu dzięki emisji obligacji

Emisja obligacji korporacyjnych ma pomóc w finalizacji projektu, a konkretnie we wprowadzeniu na rynek wyścigowego modelu Arrinery (do końca 2015 roku), w zakończeniu prac nad egzemplarzami pokazowymi, w ich promocji i w udziale w światowych targach motoryzacyjnych, a także we wprowadzeniu do sprzedaży limitowanej serii 33 sztuk Arrinery Hussarya  (w 2016 roku).

Emitent

Arrinera S.A. – spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, rynek NewConnect  – tworzy grupę kapitałową związaną z sektorem motoryzacyjnym. W skład grupy wchodzą: spółka produkcyjna Arrinera Automotive SA oraz sprzedażowa Arrinera Automotive Holding PLC, z siedzibę w Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Silne związki ze światowym sportem motoryzacyjnym powodują, że wokół projektu Arrinery powstaje szereg mniejszych projektów motoryzacyjnych, które tworzą klaster technologiczny. Twórcy Arrinery blisko współpracują z uczelniami technicznymi, a dzięki tworzeniu innowacyjnych technologii, korzystają z dofinansowania w ramach narodowych i unijnych programów. Charakter powstających w ten sposób rozwiązań w przyszłości pozwoli na generowanie zysków dzięki ich zastosowaniu przy innych realizacjach.

Niszowy charakter rynku na jakim działa emitent, przy równoczesnym dynamicznie rosnącym popycie na dobra luksusowe (wg. raportu KPMG wartość rynku samochodów luksusowych w Polsce wyniosła w 2014 roku 5,6 mld zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj