Każdy przedsiebiorca jest zobowiązany do prowadzenia książki kontroli, która zawiera upoważnienia i protokoły kontroli oraz liczb i trwania kontroli działalności. Książka kontroli może być prowadzona w formie papierowej, jak również elektronicznej. W tym drugim przypadku przedsiębiorca jest zmuszony aktualizować wpisy na bieżąco zgodnie z wersją papierową. Dane powinny sie pokrywać. W książce kontroli zawarte są wpisy organu kontroli i obejmują

Każdy przedsiebiorca jest zobowiązany do prowadzenia książki kontroli, która zawiera upoważnienia i protokoły kontroli oraz liczb i trwania kontroli działalności.

Książka kontroli może być prowadzona w formie papierowej, jak również elektronicznej. W tym drugim przypadku przedsiębiorca jest zmuszony aktualizować wpisy na bieżąco zgodnie z wersją papierową. Dane powinny sie pokrywać.

W książce kontroli zawarte są wpisy organu kontroli i obejmują one oznaczenie organu kontroli, oznaczenie upoważnienia do kontroli, zakres przedmiotowy przeprowadzonej kontroli, daty podjęcia i zakończenia kontroli, zalecenia pokontrolne oraz określenie zastosowanych środków pokontrolnych, uzasadnienie braku zawiadomienia przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli, uzasadnienie np. zastosowanych wyjątków, przedłużenia czasu trwania oraz czasu trwania przerwy.


Magdalena Kułakowska

Zobacz także:

Kurierskie pułapki

Timesharing – za i przeciw

Kod PKD, a sposób rozliczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj