Inkubatory przedsiębiorczości pomogą młodemu przedsiębiorcy na wiele sposobów. Zapewnią lokal i pomoc w księgowości, a nawet promocję i to za niewielkie pieniądze. W Polsce jest takich inkubatorów coraz więcej, a największe i najbardziej znane to te działające przy uczelniach, czyli Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Przez ostatnie sześć lat spod ich skrzydeł wyszło 6 tys. firm. Jednak nie tylko uczelnie zakładają inkubatory. Do akcji przystąpiły również fundacje,

Inkubatory przedsiębiorczości pomogą młodemu przedsiębiorcy na wiele sposobów. Zapewnią lokal i pomoc w księgowości, a nawet promocję i to za niewielkie pieniądze.

W Polsce jest takich inkubatorów coraz więcej, a największe i najbardziej znane to te działające przy uczelniach, czyli Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Przez ostatnie sześć lat spod ich skrzydeł wyszło 6 tys. firm. Jednak nie tylko uczelnie zakładają inkubatory. Do akcji przystąpiły również fundacje, gminy oraz miasta. Celem jest pomoc młodym przedsiębiorcom.

W pomieszczeniach przeznaczonych na inkubatory znajdują się umeblowane powierzchnie biurowe, które są wyposażone w sprzęt komputerowy. W większości z nich znajdują się także sale konferencyjne, gdzie przedsiębiorcy mogą spotykać się z klientami. Innym ułatwieniem dla firm działających pod opieką inkubatorów jest zwolnienie z obowiązku płacenia ZUS-u.

Dodatkowym atutem jest fakt, że nad młodymi firmami czuwa fundacja, która zapewnia wszelką pomoc. To ona reprezentuje przedsiębiorcę w sprawach biznesowych, pomaga rozwiązywać spory między przedsiębiorcą a klientem, zapewnia prowadzenie księgowości i pomoc prawną. Jednocześnie dba o sprawy związane z promocją oraz przeprowadza warsztaty dotyczące funduszy unijnych.

biznes firma

Zobacz także:

Jak odnieść sukces w biznesie?

Promocja firm na portalach społecznościowych

Turystyka z dotacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj