Ubezpieczenie samochodu – jak na nim zaoszczędzić?

0
42

Ostatnie podwyżki cen ubezpieczeń OC dotknęły kieszeni wszystkich polskich kierowców. Niestety nie zapowiada się na szybkie unormowanie cen i dostosowanie ich do krajowych warunków. Właśnie dlatego postanowiliśmy zdradzić Ci kilka ciekawostek dotyczących tego, jak możesz zaoszczędzić na polisie ubezpieczeniowej.

thumbnail - Ubezpieczenie samochodu – jak na nim zaoszczędzić?1. Precz z sentymentami
To, że od 20 lat ubezpieczasz swój samochód w jednym towarzystwie, nie oznacza, że nie może to się zmienić. Jeżeli jesteś przywiązany do jakiejś firmy, z pewnością nie analizowałeś od długiego czasu oferty konkurencji. To błąd! Czasy się zmieniają, a wraz z nimi realia ubezpieczeniowe. Co chwilę słychać o tym, że powstało nowe towarzystwo i oferuje ubezpieczenie samochodu w atrakcyjnej cenie. Zanim więc przedłużysz swoją starą polisę, zorientuj się w tym, jak kształtują się ceny w innych firmach.
2. Szukaj promocji
Obecnie to firmy walczą o klienta. Oznacza to, że aby przyciągnąć go i zachęcić do skorzystania z usług, muszą oferować mu coś, ponad zwykłe ubezpieczenie samochodu. Właśnie na tym możesz zyskać. Popularne są promocje polegające na zniżce przy płatności kartą lub jednorazowej wpłacie za całą polisę. Pamiętaj również, że kupując ubezpieczenie samochodu przez Internet, możesz liczyć na nieco niższą cenę, niż przy zakupie bezpośrednio u agenta.
3. Łącz usługi
Jeżeli zależy Ci na niższej cenie, wyszukuj oferty na pakiety ubezpieczeniowe. Najkorzystniej będzie, gdy połączysz ze sobą OC, AC oraz ubezpieczenie szyb. Policz to sobie i przekonaj się, że kupując każdą z tych usług oddzielnie, zapłacisz o wiele więcej. Warto również zapytać się  agenta ubezpieczającego Twoje mieszkanie, czy jego firma nie posiada korzystnej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych. Bardzo często bowiem, jest tak, że firmy ubezpieczeniowe posiadają kompleksowe i pełne rozwiązania z tego zakresu.
4. Korzystaj z doświadczenia innych
Dopiero co zdałeś prawo jazdy i nie przysługują Ci jeszcze żadne zniżki? Jeżeli tak, musisz trochę pokombinować, ale zapewniamy, że da Ci to szansę na zaoszczędzenie pokaźnej sumy. Musisz kupić ubezpieczenie samochodu na spółkę z kimś z rodziny, kto ma prawo jazdy przez wiele lat. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z przysługujących zniżek i obniżyć koszty ubezpieczenia komunikacyjnego Twojego samochodu. W przypadku związku małżeńskiego bez rozdzielności majątkowej możesz śmiało korzystać ze zniżek żony. Pamiętaj, że takie działanie jest w pełni legalne i akceptowane przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe.
 
5. Skorzystaj z okazji u dealera
Kupujesz nowy samochód? Zapytaj o specjalne pakiety dealerskie. Bardzo często bowiem okazuje się, że propozycja salonu samochodowego jest dużo korzystniejsza niż to, co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Pakiety zazwyczaj obejmują ubezpieczenie samochodu OC, AC, Assistance i NNW. Atutem rozwiązania jest ryczałtowa kwota takiego pakietu. Wynosi ona 3% wartości pojazdu. Co lepsze, pakiet możesz przedłużyć na kolejne lata, pod warunkiem, że przez pierwszy rok obowiązywania ubezpieczenia nie będziesz mieć więcej niż dwóch stłuczek.
6. Płac w całości
Nie od dzisiaj wiadomo, że ubezpieczenie samochodu jest zawsze tańsze, gdy płaci się za nie jednorazowo. Zrezygnuj więc z rat i rozkładania płatności. Jeżeli tylko masz taką możliwość, opłać polisę za jednym razem. Dajemy Ci gwarancję, że firma ubezpieczeniowa, w której masz polisę to doceni. Płacąc jednorazowo możesz otrzymać nawet do 10% zniżki na całą polisę. Przy obecnych cenach ubezpieczeń komunikacyjnych to naprawdę dużo.
7. Pracuj nad własnymi zniżkami
Na początku nie masz oczywiście co liczyć na zniżki od ubezpieczyciela, ale jeżeli przez kilka lat Twoja jazda będzie bezszkodowa, możesz uzyskać nawet do 15% niższą cenę polisy. Po 6 latach jazdy bez żadnych stłuczek zostaniesz nagrodzony rabatem w wysokości 60%. Jest to z całą pewnością imponujący wynik. Pamiętaj jednak, że za każdym razem, gdy spowodujesz stłuczkę, Twoje zniżki zmaleją o 10-15%. Warto więc jeździć uważnie. To się po prostu opłaca.
 
Skorzystaj z pomocy
Jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie samochodu, wejdź na stronę https://autobooking.com/. Jest to wyszukiwarka szeroko rozumianych usług motoryzacyjnych. Przy pomocy tego narzędzia możesz wyszukać w swojej okolicy mechanika, lakiernika lub usługi wulkanizacyjne. Dodatkowo strona oferuje możliwość znalezienia punktów ubezpieczeń komunikacyjnych. Co najlepsze, możesz modyfikować swoje zapytania poprzez dodawanie różnych filtrów. Dzięki temu wyniki będą precyzyjne i dopasowane do tego, czego aktualnie potrzebujesz. Baza firm jest stale rozszerzana, więc nie musisz się bać, że oferty nie będą najkorzystniejsze. Narzędzie jest bardzo popularne i masa specjalistów sama zgłasza się, by zostać zaindeksowanymi do listy firm, świadczących usług motoryzacyjne. Wejdź już dzisiaj i sprawdź, jak wiele możesz zyskać. Nie przepłacaj za ubezpieczenie samochodu i szukaj oszczędności. Trzeba przecież sobie jakoś radzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here