Poturbowany mechanik wychodzi ze szpitala

0
35

Niemiłosiernie dłuży się czas w szpitalu mechanikowi Hispania Racing Team, który wpadł pod koła bolidu Sakona Yamamoto w czasie pit stopu na Grand Prix Włoch. Lada dzień radiowiec ma opuścić szpital we Włoszech i wrócić do domu w Niemczech. Stajnia zakomunikowała, że stan poszkodowanego z każdym dniem się poprawia i nie będzie potrzebna jego dalsza hospitalizacja. „Wkrótce opuści szpital, gdzie został zatrzymany na obserwacji, i wróci do swojego domu w Niemczech”

Niemiłosiernie dłuży się czas w szpitalu mechanikowi Hispania Racing Team, który wpadł pod koła bolidu Sakona Yamamoto w czasie pit stopu na Grand Prix Włoch. Lada dzień radiowiec ma opuścić szpital we Włoszech i wrócić do domu w Niemczech.

thumbnail - Poturbowany mechanik wychodzi ze szpitalaStajnia zakomunikowała, że stan poszkodowanego z każdym dniem się poprawia i nie będzie potrzebna jego dalsza hospitalizacja. „Wkrótce opuści szpital, gdzie został zatrzymany na obserwacji, i wróci do swojego domu w Niemczech” – poinformowało HRT w oświadczeniu.

Do pechowego zdarzenia w alei serwisowej doszło osiem dni temu w trakcie Grand Prix Włoch. Mechanik odpowiedzialny za łączność w bolidzie jeszcze naprawiał usterkę w bolidzie, kiedy Sakon Yamamoto dostał od lizakowego sygnał do startu.

28-letni kierowca ruszył z piskiem opon i pociągnął za sobą mechanika, który wpadł pod koła. Samochód prawdopodobnie przejechał po jego nodze. Obrażenia na szczęście okazały się niegroźne.

Nie był to pierwszy i pewnie nie ostatni tego typu incydent w alei serwisowej. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa na swojego mechanika stajnia HRT została ukarana grzywną w wysokości 20 tysięcy dolarów.

Zobacz także:

Renault: Raikkonen nam schlebia. To dowód

Właściciel Renault bez złudzeń o F1 i Raikkonenie

Alonso: Ferrari mocne jak nigdy

142237094309969600 - Poturbowany mechanik wychodzi ze szpitala
Ciekawe artykuły ?
Bądź z nami na bieżąco zapisując się na nasz newsletter
Zapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here