Jak gospodarować finansami, by móc pozwolić sobie na sfinansowanie samochodu? Krótki poradnik

0
37

Oszczędzanie pieniędzy wcale nie musi być trudne. Kluczem do sukcesu jest determinacja, samodyscyplina i motywacja. Podpowiadamy, jak dbać o finanse, by za zaoszczędzone pieniądze móc kupić auto.

Dobre nawyki
Oszczędzanie nie polega jedynie na odkładaniu określonej części zarobionych pieniędzy. To również racjonalne gospodarowanie finansami, dobre nawyki i mądre wybory.
Wybierasz się na zakupy? Koniecznie zabierz ze sobą listę. Dzięki temu kupisz jedynie te towary, które są Ci potrzebne. Odłożone w ten sposób małe sumy, złożone w całość, mogą okazać się imponującą oszczędnością.
Nie przepłacaj
Czy wiesz, że towary w sklepach internetowych mogą być nawet o 40% tańsze niż te same modele w sklepach stacjonarnych? Prowadząc biznes online, przedsiębiorcy mogą pozwolić sobie na obniżenie marży i niższe ceny.
 
Mądrze wybieraj produkty bankowe
Konto bankowe? Wybierz takie, które oferuje swoim klientom promocję typu moneyback i atrakcyjny program lojalnościowy. Skoro na co dzień płacisz kartą, warto odzyskać część poniesionych wydatków.
Regularne oszczędzanie
Czasy gromadzenia pieniędzy w przysłowiowej skarpecie już dawno minęły. Jeśli chcesz oszczędzać długofalowo, konieczne będzie otwarcie rachunku oszczędnościowego.
Kiedy Twój rachunek bankowy zasili wypłata, od razu przelej jej część na konto oszczędnościowe. Może to być konkretna kwota (np. 300 zł) lub określony procent wpływu.
 
Nie czekaj na koniec miesiąca
Czekanie z przelewem na konto oszczędnościowe do końca miesiąca nie przynosi zazwyczaj dobrych rezultatów. Zwłaszcza w przypadku osób, które wydają pieniądze ”lekką ręką” i, bez względu na wysokość wypłaty, żyją od „pierwszego do pierwszego”.
Boisz się, że nie będziesz pamiętał o regularnym przelewaniu środków na rachunek oszczędnościowy? Ustaw w banku zlecenie stałe. Dzięki niemu pieniądze znajdą się na koncie automatycznie.
Po kilkunastu czy kilkudziesięciu miesiącach będziesz zaskoczony, jak wiele pieniędzy udało Ci się zgromadzić. Teraz od zakupu wymarzonego samochodu dzieli Cię już tylko kilka kroków.
Konta oszczędnościowe z dodatkowymi udogodnieniami
Na co zwrócić uwagę przebierając w ofertach kont oszczędnościowych?  Prowadzenie konta oszczędnościowego powinno być bezpłatne. Płacenie za prowadzenie rachunku, który z założenia ma służyć oszczędzaniu, mija się z celem. Warto zwrócić uwagę także na wysokość oprocentowania. Zadaniem konta oszczędnościowego jest generowanie oszczędności.
 
Konto Jedyne w Toyota Bank
Jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta oszczędnościowego, przygotuj się na to, że niektóre banki mogą wymagać od Ciebie posiadania rachunku osobistego. Przykładem takiego podejścia jest między innymi Toyota Bank. Aby otworzyć tu konto oszczędnościowe, należy być posiadaczem konta osobistego, np. Konta Jedynego. Czy warto je założyć? Jak najbardziej.  Korzyści wynikające z użytkowania Konta Jedynego są spore. Docenią je zwłaszcza kierowcy. Korzystając z Konta Jedynego możesz wziąć udział w promocji Tankuj Korzyści i otrzymać nawet do 10% zwrotu wydatków na paliwo. Warunkiem udziału w akcji jest:
  • posiadanie Konta Jedynego,
  • wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego na stronie internetowej banku, podanie danych samochodu oraz zgoda na komunikację marketingową,
  • utrzymywanie odpowiedniego salda na koncie i salda depozytów w Toyota Bank
  • dokonywanie płatności za paliwo i inne wydatki kartą debetową Toyota Banku.

Maksymalna kwota zwrotu to 50 zł miesięcznie, czyli aż 600 zł w skali roku.

Szukaj okazji

Sposobem na kupno auta i jednoczesne wygenerowanie dodatkowych oszczędności może być także zaciągnięcie kredytu SMARTPLAN w Toyota Banku. Taki kredyt jest innowacyjną propozycją dla kierowców, którzy chcą płacić niskie raty oraz cyklicznie wymieniać samochód na kolejny używany lub nowy.

Poza atrakcyjnym oprocentowaniem już od 5,99% i minimalną wpłatą własną (już od 10%), SMARTPLAN zapewnia szereg dodatkowych korzyści. Jakich? Stan prawny oraz techniczny każdego samochodu, finansowanego pieniędzmi z kredytu jest dokładnie weryfikowany. To ogromna przewaga nad autami sprowadzanymi z zagranicy lub kupowanymi u niepewnych sprzedawców. Przewaga, która nierzadko już na wstępie pozwala zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy.

Po 3 lub 4 latach kierowca będzie mógł wymienić auto na nowszy model, ciesząc się nie tylko komfortem użytkowania, ale również gwarancją producenta.

Co ważne, gdy właściciel pojazdu zdecyduje się na zwrot auta, dealer gwarantuje jego odkupienie po cenie rynkowej. Oznacza to, że klient nie będzie musiał martwić się o konieczność samodzielnej sprzedaży samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here