Google pomaga śledzić ludzi

0
242

Firma google postanawia wdrożyć system o nazwie Latitude, który ma na celu lokalizację oraz śledzenie wielu ludzi, którzy przystąpią do programu. Będzie można niemal wiedzieć, gdzie wszyscy nasi znajomi, bądź członkowie rodzinny się obecnie znajdują. Jak informuje firma google, najpierw usługa będzie …

Firma google postanawia wdrożyć system o nazwie Latitude, który ma na celu lokalizację oraz śledzenie wielu ludzi, którzy przystąpią do programu. Będzie można niemal wiedzieć, gdzie wszyscy nasi znajomi, bądź członkowie rodzinny się obecnie znajdują. Jak informuje firma google, najpierw usługa będzie dostępna dla mobilnych telefonów komórkowych, dopiero późniejszym czasie takowa opcja zostanie wdrożona dla standardowych komputerów przenośnych.
thumbnail - Google pomaga śledzić ludzi
Mimo to, iż będzie istniała możliwość nadzorowania miejsca pobytu swoich znajomych, to najsampierw osoby, które mają być śledzone, muszą wcześniej wyrazić na to swoją zgodę. W przeciwnym wypadku, nie będzie możliwości kontrolowania obecnego miejsca pobytu tychże osób. Aczkolwiek można by spekulować, czy aby na pewno takowa możliwość nie będzie łamać prywatności? Z całą pewnością tak, lecz wszystko zależeć będzie od nas samych, w jaki sposób będziemy korzystać z takowych innowacji.

Grupą docelową osób, dla których został stworzony tenże projekt są przede wszystkim przyjaciele, którzy oprócz standardowych informacji o sobie, chcą wiedzieć znacznie więcej. To będzie pozwalało im bardziej wgłębić się w ich życie prywatne oraz zawodowe. Z całą stanowczością projekt ten idealnie nada się dla dokładnej kontroli swoich partnerów, którzy nie do końca sobie ufają. Możliwe również, że projekt ten posłuży w niedalekiej przyszłości jako kontrola więźniów wypuszczonych na okres warunkowy? Nigdy nic nie wiadomo.

Z kolei jak informuje google użytkownik będący doglądany przez swoich znajomych, będzie mógł w każdej chwili stać się dla nich niewidoczny, w podobny sposób jak na komunikatorach gadu-gadu bądź Skype. Będzie możliwość wyłączenia przez użytkownika w każdym momencie programu Latitude, który przekazuje informacje o naszym położeniu.

Warto podkreślić, że jak dotąd takowe rozwiązanie nie znajdzie pokrycia we wszystkich telefonach dostępnych na rynku, ze względu, na to by program mógł należycie funkcjonować wymagana jest nawigacja GPS zainstalowana w telefonie. Jak informuje producent, produkt Latitude przeszedł szereg testów i jak wykazują badania wszystko funkcjonuje z należytą dokładnością.

Jeśli produkt wejdzie do powszechnego użytku, możliwe jest, że osoby narażone na negatywne skutki oddziaływania tego programu zaczną korzystać z dwóch telefonów komórkowych, z tymże drugi będzie pozbawiony programu szpiegowskiego. Na tej też podstawie w niekomfortowych sytuacjach takowe osoby, jeśli będą mieli coś do ukrycia zostawią kontrolowany telefon w domu bądź w biurze, a na miejsce poprzedniego telefonu wezmą drugi telefon komórkowy.

Artykuł został sporządzony, na podstawie informacji zamieszczonych na tvn24.pl

thumbnail - Google pomaga śledzić ludzi
Dominik Michnikowski

,NULL,2541,1253225754

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here