Trójkąty prostokątne

0
61

Trójkąty prostokątne, to formacje, które często tworzy się na wszelakich instrumentach finansowych. W stadium powstania owej formacji, nie jesteśmy wstanie określić jak zachowa się kurs w przyszłości, gdyż formacje trójkątów prostokątnych w analizie technicznej sygnalizują zmianę, bądź też dalszą kontynuację trendu.

Dlatego na tej podstawie, musimy pamiętać, że w trakcie tworzenia się tej formacji nie powinniśmy zajmować pozycji. Oczywiście na wzgląd bezpieczeństwa naszego portfela inwestycyjnego. Formacje trójkątów prostokątnych można poznać przez swoiste tworzenie się poziomego oporu, bądź też wsparcia wewnątrz trójkąta. Natomiast druga linia, w zależności od formy trójkąta odnotowuje coraz to niższe szczyty, bądź też wyższe dołki.thumbnail - Trójkąty prostokątne

Z punktu widzenia analizy technicznej, należy górne, a zarazem dolne wierzchołki połączyć, tworząc w ten sposób kluczowe linie wsparcia, oraz oporu, które będą odgrywać istotną rolę podczas wybicia kursu z formacji. Z kolei wybicie z formacji powinno nastąpić w momencie, kiedy to kurs znajdzie się w punkcie ¾ całego trójkąta.

Naturalnie nie możemy określić, w którą stronę kurs wybije, gdyż jak to było wspomniane powyżej, jest to formacja zmiany, bądź też kontynuacji trendu. Dlatego powinno się otwierać pozycję dopiero wtedy, kiedy to w znaczący sposób zostanie przebita kluczowa linia oporu, bądź też wsparcia. Jednakże dużą rolę odgrywa wolumen, który to w trakcie kształtowania się trójkątów prostokątnych powinien maleć. Dopiero z chwilą przebicia z któreś kluczowych poziomów obrony, zauważymy znaczący wzrost aktywności inwestorów, przez znaczący wzrost wolumenu.

Trójkąt prostokątny 1 poziome wsparcie - Trójkąty prostokątne
thumbnail - Trójkąty prostokątne

Nasuwa się tu zasadnicze pytanie, do jakiego punktu nastąpi intensywny impet wzrostowy, bądź też spadkowy, po przebiciu poziomu wsparcia, bądź też oporu? Otóż wszystko jest zależne od rozpiętości trójkąta między najwyższym punktem formacji, na którym to nakłada się linia oporu, a dolnym jej punktem, w którym to poprowadzona jest linia wsparcia wzdłuż dolnych wierzchołków. Stąd też, należy odmierzyć obydwa punkty, a jednocześnie przyłożyć je do miejsca, gdzie kurs przebił kluczowy poziom wsparcia, bądź też oporu, gdyż na tej podstawie będziemy mieli ukazany maksymalny poziom, który to może zostać osiągnięty z chwilą wybicia się kursu z formacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here