forex

Dziś w nocy Bank Rezerw Australii utrzymał główną stopę procentową na niezmienionym poziomie 2,0%. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami rynkowymi i na chwilę obecną wydaje się, że RBA nie zdecyduje się na dalszą obniżkę kosztu pieniądza w najbliższym czasie. W komunikacie zwrócono uwagę na słabszą kondycję gospodarki w Chinach i Azji Wschodniej oraz akomodacyjne warunki panujące w światowej gospodarce poza USA, gdzie oczekuje się rozpoczęcia procesu normalizacji polityki pieniężnej. Kwestia oceny koniunktury w Australii się nie zmieniła – tempo wzrostu gospodarczego utrzymuje się poniżej długo terminowej średniej. Jeśli chodzi o odniesienie do samego kursu waluty australijskiej, to nie było nawoływania do dalszej deprecjacji AUDa. Znalazło się jedynie stwierdzenie, że kurs dostosowuje się do silnego spadku cen surowców. Dolar australijski pozytywnie zareagował na komunikat po decyzji RBA.

Indeks dolarowy w dalszym ciągu pozostaje w zakresie wahań oscylując blisko 100-okresowej średniej EMA na wykresie dziennym. Opublikowane w dniu wczorajszym dane na temat aktywności w sektorze usług wpisały się dobrze w serię słabszych danych napływających w ostatnich dniach z gospodarki amerykańskiej. Indeks ISM dla usług spadł do poziomu 56,9 pkt. z 59 pkt., poniżej oczekiwanego spadku do 57,7 pkt. Pomimo słabszych danych, kondycja amerykańskiego sektora usług pozostaje wciąż dobra. W centrum uwagi pozostaje dzisiejsze wystąpienie Williamsa, który będzie mówił o perspektywach dla gospodarki. Ważne będą wszelkie odniesienia do słabego piątkowego odczytu z rynku pracy. Wieczorem odbędzie się także przemówienie szefa ECB.

Na rynku krajowym dziś poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w kwestii stóp procentowych. Oczekują się, że RPP utrzyma parametry polityki pieniężnej na niezmienionym poziomie. Ciekawe będą wszelkie odniesienia do ostatnich słabszych niż zakładał konsensus rynkowy danych odnośnie inflacji CPI. Złoty handlowany jest blisko ostatnich minimów lokalnych. Bardziej gołębia retoryka ze strony Marka Belki może przyczynić się do osłabienia złotego.
 
EURPLN
Notowania eurozłotego handlowane są blisko istotnej strefy oporu w rejonie 4,2550-4,2650 wyznaczonej przez maksima lokalne z ostatnich dwóch miesięcy. Para handlowana jest powyżej górnego ograniczenie chmury i linii tenkan, co zgodnie z japońską techniką inwestycyjną sprzyja dalszej zwyżce na EURPLN. Tenkan sen wyznacza najbliższe wsparcie na poziomie 4,2360. Ewentualne przełamanie od góry tej linii może przyczynić się do powrotu w okolice wsparcia w rejonie 4,2180, gdzie przebiega górne ograniczenie chmury i kijun sen.
AUDUSD
AUDUSD odreagowuje ostatnie spadki. Z technicznego punktu widzenia para powinna się kierować teraz w okolice oporu na poziomie 0,7145, który wyznacza 50-okresowa średnia EMA na wykresie dziennym oraz 61,8% zniesienia całości impulsu spadkowego z poziomu 0,7278. Przełamanie wspomnianego oporu powinno stać się impulsem do powrotu w okolice szczytu lokalnego z 18.IX.2015 r.
Autor:Anna Wrzesińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj