Początek grudnia na rynku walutowym rozpoczął się spadkami dolara względem najważniejszych par walutowych. Spadki te były w głównej mierze spowodowane złymi danymi makroekonomicznymi o wysokim priorytecie. Od pierwszego grudnia dolar uzyskuje niesprzyjające dane makroekonomiczne, który mają znaczący wpływ na kurs USD. 1 grudnia dolar otrzymał negatywne dane dotyczące wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz ważne dane odnośnie liczby zadeklarowanych bezrobotnych.  
 

Początek grudnia na rynku walutowym rozpoczął się spadkami dolara względem najważniejszych par walutowych. Spadki te były w głównej mierze spowodowane złymi danymi makroekonomicznymi o wysokim priorytecie.

Od pierwszego grudnia dolar uzyskuje niesprzyjające dane makroekonomiczne, który mają znaczący wpływ na kurs USD. 1 grudnia dolar otrzymał negatywne dane dotyczące wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz ważne dane odnośnie liczby zadeklarowanych bezrobotnych. Następnego dnia spadła wartość przeciętnego godzinnego zysku, którego wskaźnik 0.2% spadł do wartości -0.1% . Wszystko to sprawiło, iż kurs EUR/USD wzmocnił się i obecnie kosztuje 1.34 dolara. 

W dniu dzisiejszym umocnieniu uległ złoty polski, który wzmocnił się w stosunku do dolara jak i do euro. Dolar osłabił się względem złotego o ponad 5 groszy, co sprawia, iż za dolara zapłacimy w dniu dzisiejszym około 3.30zł. W przypadku EUR/USD wahania te również dotyczą 5 groszy. Obecny koszt euro wyrażony w złotówkach to 4.44zł.

GBP/USD obecnie znajduje się w trendzie wzrostowym, czyli również nastąpiło osłabienie dolara względem funta. Za funta zapłacimy 1.56 dolara.

Dzisiejsze dane makroekonomiczne opublikowane o godzinie 16.00 również okazały się niesprzyjające, co zwiastuje dalsze spadki dolara względem euro, jak i złotego. Dane te dotyczyły wskaźnika przemysłowego ISM oraz zamówień fabryk.

Paweł Kaczmarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj