Dzisiejsze dane makroekonomiczne zdecydowanie pozytywnie wpłynęły na jena, który umocnił się względem głównych par walutowych z wyłączeniem dolara, który obecnie znajduje się w trendzie horyzontalnym i umacnia się wobec euro. Wzrosty jena to również konsekwencja wydarzeń na rynku walutowym, a były to między innymi pozytywne wyniki wskaźnika cen PKB oraz utrzymanie PKB na poziomie 1.5% oraz zwiększenie produkcji przemysłowej. Wszystko to spowodowało odreagowanie rynku w kierunku wzrostów jena.

Dzisiejsze dane makroekonomiczne zdecydowanie pozytywnie wpłynęły na jena, który umocnił się względem głównych par walutowych z wyłączeniem dolara, który obecnie znajduje się w trendzie horyzontalnym i umacnia się wobec euro.

Wzrosty jena to również konsekwencja wydarzeń na rynku walutowym, a były to między innymi pozytywne wyniki wskaźnika cen PKB oraz utrzymanie PKB na poziomie 1.5% oraz zwiększenie produkcji przemysłowej. Wszystko to spowodowało odreagowanie rynku w kierunku wzrostów jena.

Odreagowanie to miało natomiast krótkotrwały wpływ na dolara, który o godzinie 10.05 spadł do wartości 76.82 jeny, a następnie nadrobił straty i obecnie za dolara zapłacimy około 77 jenów, chodź patrząc z perspektywy miesiąca USD/JPY znajduje się w trendzie spadkowym.

Dzisiaj spadły notowania EUR/JPY, które osiągnęły wartość sprzed miesiąca i obecnie za euro zapłacimy około 105 jenów. Podobna sytuacja miała miejsce w połączeniu jena z takimi walutami jak funt szterling oraz frank szwajcarski. GBP/JPY osiągnęło wartość 122, natomiast franka szwajcarskiego można kupić 84.97 jenów.

Obecnie inwestorzy wyczekują przemowy Prezesa Banku Kanady, który przemówi o godzinie 19.00


Paweł Kaczmarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj