Formacja trzech okien

Formacja teoretycznie składająca się z trzech świec, charakteryzujące się pewnym współczynnikiem. Jednakże z praktycznego punktu widzenia owa formacja przedstawia się pod postacią czterech świec, na wzgląd ostatniej, która to potwierdza rzetelność formacji. Formację świecową można uznać za sygnał do odwrócenia trendu, zarówno po uprzednim wzroście cen owego instrumentu, jak i po jego spadku. Formację trzech okien można uznać, za sygnał do wkrótce trendu, przez pryzmat mających pojawić się wzrostów, bądź też spadków cen instrumentu, na którym pojawiła się ta formacja.

Pierwsza ze świec w charakterystycznej formacji w impecie wzrostowym musi otworzyć się z luką względem poprzedniej świecy. Ważne jest, by podczas kształtowania się ceny, dolny cień nie zamknął wcześniej powstałej luki. Sytuacja kolejnych dwóch świec kształtuje się identycznie, jak pierwsza.

Czyli każda kolejna świeca musi otworzyć się wyżej względem poprzedniej świecy, a jednocześnie otwarcie kolejnych obydwu świec, musi nastąpić poprzez powstanie luki. A dodatkowo należy pamiętać, by powstały dolny cień, przez pryzmat pierwszych trzech świec, nie przebił wcześniej powstałego okna. Gdyż przebicie w takiej sytuacji luki oznaczałoby, iż formacja trzech okien straciłaby swój sens. Jeśli na jakimkolwiek instrumencie widzimy, że powstała formacja trzech okien, należy oczekiwać na kolejną świecę, która to na wzgląd powstałych wzrostów, powinna przybrać postać czarnego korpusu, który byto przebił powstałą trzecią lukę, a jednocześnie zamknięcie owej czarnej świecy, musi znajdować się pod trzecią powstałą luką. Będzie to oznaczać potwierdzenie formacji trzech okien, co jednocześnie wiązać się będzie ze zmianą dotychczasowego trendu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj