Wręczanie kwiatów - savoir vivre
Nawet podczas wręczania kwiatów powinniśmy kierować się dobrymi manierami. Na początku należy zwrócić uwagę na to kto komu powinien i nie powinien  wręczać kwiatów oraz na to jak je wręczać. 
 
Otóż przy wręczaniu kwiatów musimy pamiętać o tym, aby podawać je bez papieru, trzymając oburącz główkami do góry. Ważną kwestią w tej sprawie jest wręczanie kwiatów mężczyźnie przez kobiety. Wszystko zależy od tego kim jest mężczyzna i jaka jest okazja do obdarowania go kwiatami. Kobieta może podarować mężczyźnie kwiaty m.in. po skończonym występie wtedy gdy jest on artystą lub gdy jest profesorem, który nas uczył. Inną sprawą jest wręczanie kwiatów kobiecie przez kobietę. Bowiem kobieta może wręczać kwiaty kobiecie, ale w przypadku gdy jest ona z partnerem to on powinien podarować kwiaty. 
 
Warto wspomnieć w tym temacie o mowie kwiatów. Pomimo tego, że jest już mniejsza liczba osób stosująca mowę kwiatów, nadal jest ona w użyciu. Najważniejsze z nich to np. róża- miłość, tulipan- obojętność, fiołek skromność, narcyz- piękno, irys- nadzieja, bez- pierwsza miłość.
 
Daniela Kaczmarek

 

 

 

50
Dodaj komentarz

Komentarz zostanie opublikowany po akceptacji przez moderatora

Copyright 2017  ©  mBrokers.pl