Wizytówka

Zanim wybierzemy odpowiedni papier, z którego ma powstać wizytówka i odpowiedni dobór kolorów, należy się zastanowić nad tym, dla kogo będzie ona przeznaczona. Kolory nie mogą się zlewać z tłem. Powinny być takie, aby całość była przejrzysta i czytelna.

Nie piszemy skrótami własnego imienia czy nazwiska. Czyli na przykład nie piszmy J. Kowalski, tylko powinniśmy napisać pełne imię i nazwisko – Jan Kowalski. Pamiętajmy również o tym, aby pisać tytuł naukowy przed naszym imieniem i nazwiskiem, jeśli takowy posiadamy. Chciałbym zwrócić również uwagę na to, iż „magister” nie zalicza się do tytułów naukowych, tak więc go nie piszmy.

Jeżeli zamierzamy dodać krótki liścik na odwrocie wizytówki, należy go napisać w trzeciej osobie. Różnica pomiędzy normalnym listem, a tym znajdującym się na odwrocie polega na tym, iż nie wymaga on daty. W przypadku, gdy pełni to funkcje zaproszenia, podziękowania, kondolencji, czy też życzeń pamiętajmy o tym, aby imię żony pisać jako pierwsze. Czyli na przykład Elżbieta i Jan Kowalscy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj