Aplikacja

Charakteryzuje się tym, iż ma za zadanie przedstawić pracodawcy naszą osobę w jak najlepszym świetle, zachęcać do zatrudnienia nas na danym stanowisku. Składa się ona z dwóch części, a mianowicie: listu motywacyjnego oraz CV (cirriculum vitae).

List motywacyjny należy pisać ręcznie, nawet niektóre firmy tego wymagają. Być może na podstawie pisma oceniają naszą osobę. Ostrzegam przed tym, aby nie pisały go za nas osoby postronne. W końcu przecież i tak wyjdzie wszystko na jaw, a na dodatek nie będzie to pozytywnie odebrane przez firmę, w której mamy zamiar się zatrudnić.

Przekonaj pracodawcę, że to właśnie Ty jesteś idealną osobą do pracy w tej firmie. Wypisz swoje cele, które chciałbyś osiągnąć oraz powód dlaczego wybrałeś akurat to przedsiębiorstwo. Nie kopiuj wzorców z internetu, czy też z gazet, postaraj się, aby to była także w pewnym stopniu samodzielna praca.

CV jest to po prostu własny życiorys. Powinien być pisany na komputerze i dany do wydruku. Jest on precyzyjnym opisem naszego wykształcenia. Należy w nim zamieścić ukończone szkoły z dokładną datą ukończenia oraz miejscem ich siedziby. Wpisujemy przebytą praktykę, jakie znamy języki obce oraz jakiekolwiek doświadczenie w dziedzinie w której chcemy pracować.

Nie musimy pisać wszystkiego na przykład jeśli chcemy zostać zawodowym kierowcą, to nie piszmy, że mamy uprawnienia na opiekuna kolonii. Piszmy o rzeczach związanych z zawodem, który nas interesuje. W przeciwnym razie może nas to zgubić i sprawić, że ważniejsze rzeczy zostaną przytłumione tymi „nie potrzebnymi”. Jeśli chcemy załączyć fotografię, dodajmy ją do naszego CV, a nie do listu motywacyjnego.

Podsumowując, to głównie od naszego CV zależy nasze powodzenie. Wykształcenie, praktyka zawodowa, języki obce, to główne rzeczy, dzięki którym możemy osiągnąć swój cel w postaci zatrudnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj