Sposób przekazywania wizytówki

0
70

Niby błaha sprawa, ale jednak bardzo istotna. Sądzi się, że przekazanie własnej wizytówki drugiej osobie, powinno odbywać się w tradycyjny sposób: wyciągnięcie i jednocześnie przekazanie drugiej stronie naszej wizytówki. Warto powiedzieć sobie o pewnych odnośnikach, które na wzgląd ich dopełnienia przedstawią naszą osobę jako kompetentną i reprezentatywną, co zwiększy naszą szansę na zaistnienie dalszych relacji.

Mianowicie podczas każdego spotkania, bądź też rozmowy nadchodzi czas jej zakończenia. Jednak nie zawsze w pełni zostały omówione pewne relacje, dlatego na tej podstawie zachęca się, aby wręczyć osobie, bądź też osobom, z którymi wówczas nawiązujemy dialog własną wizytówkę, która ma służyć nie tylko w celach prezentacji własnej osoby, bądź firmy, którą reprezentujemy, lecz w nawiązaniu do potrzymania naszego kontaktu.

W tym też celu zachęca się, aby zaopatrzyć się w specjalny wizytownik, który na wzgląd swojego eleganckiego wyglądu doda naszej osobie profesjonalizmu, aby to skłoniło drugą osobę do kontaktu i do dalszej konwersacji. W szczególności jeśli spotkanie przybiera postać rozmowy biznesowej, wówczas jakoby narzuca się, aby wizytówki mieściły się w specjalnym do tego stworzonym wizytowniku.

Aczkolwiek jeśli znajdziemy się w sytuacji odwrotnej, gdzie my otrzymujemy wizytówkę od drugiej osoby, zasady Savoir-Vivre mówią, aby podziękować i jednocześnie automatycznie po otrzymaniu wizytówki spojrzeć na nią, aby w ten oto sposób ukazać drugiej osobie nasze zainteresowanie i jednocześnie, aby przekazać drugiej osobie szacunek jakim ją obdarzamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here