Wytykanie palcem

0
265

Ogólnie rzecz ujmując symbolika wytykania palcem jest dwuznaczna. Otóż przez pryzmat rozmowy z drugim człowiekiem niejednokrotnie zdarza się, że my bądź też jeden z naszych rozmówców wskazuje palcem osobę docelową, osobę o której wówczas jest mowa. Takie zachowanie jest godne pogardy i świadczy wyłącznie o braku kultury. 

Zwróćmy uwagę na rozmowę w której następuje ostra wymiana słów. Zauważmy jaki gest pojawia się w takiej konwersacji. Otóż jedna ze stron, która dochodzi do głosu w trakcie wypowiadania ostrych słów wytyka palcem wskazującym osobę do której kieruje swoje słowa.

W ten sposób ukazuje swoją siłę, jednocześnie przekazując osobie docelowej, że ma nad nią władzę co sprawia, że owa osoba czuje się poniżona, a jednocześnie bezsilna.

Dodatkowo na wzgląd wykonywanego gestu, podkreśla znaczenie wypowiedzianych słów. Ten gest, charakteryzuje osoby twarde, odważne, które nie pozwolą sobie, aby ktoś nimi manipulował. Chcą, aby zawsze wszystko było po ich myśli. Aby potwierdzić, że jest to osoba twarda zamyka ona swoją dłoń przez zaciśnięcie pozostałych czterech palców, tak by nie ujawnić żadnych swoich słabych stron. Przy czym charakterystycznym usposobieniem podczas wykonywanego gestu są oczy, które oddają powagę całej sytuacji.

142237094309969600 - Wytykanie palcem
Ciekawe artykuły ?
Bądź z nami na bieżąco zapisując się na nasz newsletter
Zapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here