Mowa kolorów

Nie tylko możemy ocenić człowieka po jego ubiorze, bądź też po jego zachowaniu lecz co najistotniejsze to fakt, iż tak naprawdę człowieka możemy poznać po Jego ulubionych kolorach.

Może wydawać się to dość dziwne, lecz taka jest prawda. Każdy nadświadomie, wedle swojej osobowości wybiera kolory, takie które według niego są najładniejsze i dzięki takiemu połączeniu mamy możliwość poznania człowieka od środka, a w wielu przypadkach jest bardzo trudne.

Umiejętność rozszyfrowywania w ten oto sposób ludzi jest niewątpliwie korzystne. Przydać może się nam to dosłownie w każdej sytuacji w sferze służbowej, jak również prywatnej. Możemy łatwo dowiedzieć się jakiego pokroju jest dana osoba. Jak również warto zwrócić uwagę na stylistykę kolorów różnych firm. W ten sposób dowiemy się bardzo wiele o firmie, dowiemy się między innymi na co w pierwszej kolejności stawia przedsiębiorstwo.

Zatem, jak skutecznie rozszyfrować osobę badaną? Nic prostszego. Wystarczy, że poprosimy osobę badaną o wskazanie swych ulubionych kolorów i na tej podstawie możemy spokojnie zweryfikować podane przez respondenta kolory. Naturalną rzeczą jest, że w sferze służbowej nie będziemy bezpośrednio pytać o takie sprawy. Dlatego w takim przypadku warto lepiej przyjrzeć się drugiej osobie i spojrzeć jakiego koloru rzeczy najczęściej prezentuje na sobie.

Jednakże jeśli usłyszymy z ust osoby tego typu sformułowanie np.: " Bardzo lubię kolor zielony, jak również trochę podoba mnie się kolor biały. " To co tak naprawdę w tej sytuacji możemy odczytać i jak w takim przypadku poprawnie przeprowadzić badanie? Oczywiście najprawdopodobniej zdecydowana większość osób, którzy to wskazali swój ulubiony kolor, będzie miało pokrycie z cechami osobowości zawartym w każdej z barw. Warto też pamiętać, iż dla kibica piłki nożnej ulubionym kolorem może być barwa zespołu i w takim wypadku badanie nie odzwierciedli wcześniej zamierzonego celu.

W drugiej części zdania w którym to wypowiadał się respondent została podana informacja, która brzmi: " Jak również trochę podoba mnie się kolor biały." Jest to bardzo cenna informacja, która wskazuje nam, że osoba badana posiada minimum jedną cechę osobowości, która obrazuje kolor zawarty w przekazie. Czyli z wymienionych cech osobowości w tym wypadku koloru białego minimum jedna cecha osobowości ma pokrycie z respondentem.

Dlatego też, aby być w tym dobrym, należy przede wszystkim zapoznać się z znaczeniem każdego z koloru odrębnie.

 

 

50

Copyright 2017  ©  mBrokers.pl