Własny wizerunek

0
10

Jak nas widzą, tak nas piszą. Przysłowie bardzo krótkie, lecz jakże mądre, a zarazem dobitne. Ukazuje ono fakt, iż każdy bez wyjątku spoglądając na naszą osobę, na to jak jesteśmy ubrani, pod pływem swego gustu i obecnych trendów siłą woli podda nas swojej ocenie. Dlatego postać związana ze szkoleniem jest nie lada wyzwaniem, nie tylko przez pryzmat przekazania odpowiedniego przekazu słuchaczom, lecz również kwestii związanej z ubiorem. Gdyż większości przypadków łączy się z tym, iż uczestnicy owego spotkania pierwszy raz widzą swego szkoleniowca na oczy, co stanowczo zwiększa kwestią z wiązaną z oceną owej osoby. Tym bardziej, iż przez cały okres szkolenia wszystkie oczy będą zwrócone na szkoleniowca.

Dlatego warto powiedzieć parę słów związanych z wizerunkiem ludzi występujących publicznie, a szczególności na tle osób, które prowadzą szkolenia, gdyż wymogi stawiane Tym osobą są znacząco wyższe. Mianowicie podkreślimy format, że szkolenie, które ma zostać przeprowadzone jest nie bagatela poważnym tematem i tym samym osoby zgromadzone na sali będą ludźmi poważnymi, poważnie pochodzącymi do wszystkich spraw.

W takiej sytuacji, aczkolwiek w większości prowadzonych szkoleń, mężczyzna będący szkoleniowcem z całą stanowczością powinien mieć założony na sobie elegancki garnitur, do tego gustowną koszule, najlepiej zapięciem mankietów na spinki, naturalnie podstawową kwestią jest, aby koszula była dopasowana na garnituru, w którym zamierzamy się zaprezentować, a jednocześnie krawat, który oddawałby powagę całej zaistniałem sytuacji, a jednocześnie świadczyłby o profesjonalizmie prowadzącego. Dodatkowo pamiętajmy, by założyć półbuty dopasowane pod kolor garnituru. Jednakże, z czym wiele osób ma dylemat, to czy w takim przypadku mężczyzna przeprowadzający szkolenie zobowiązany jest, by zapiąć marynarkę na środkowy guzik? Z całą stanowczością nie, nawet lepiej będzie z punku widzenia psychologii, aby marynarka była rozpięta, co będzie świadczyło o otwartości i szczerości względem osób zasiadających na sali.

Z kolei jak kobieta ma się zaprezentować na szkoleniu, które przyszło Jej poprowadzić? Od kobiet również jest wymagany elegancki ubiór. Pamiętając, by ubiór nie był wyzywający względem męskiej części uczestników owego szkolenia. Mianowicie kobieta powinna założyć eleganckie spodnie wraz z gorsetem, który kolorystycznie musi współgrać założonymi spodniami. Koszula powinna być koloru białego, w szczególności, kiedy reszta część ubioru występuję pod pryzmatem czerni. Naturalnie nie zapominając o eleganckich półbutach, które powinny kolorystycznie współgrać z resztą ubioru. Dodatkowo nie zapominając, aby nie przesadzić z biżuterią.

Jednakże, jeśli w przeprowadzeniu szkolenia bierze udział więcej aniżeli jedna osoba, to dobrze jest zaznaczyć, aby ubiór wszystkich osób współgrał z sobą. Niezależnie, jaka występować będzie roszada osób z tą, bądź też z przeciwną płcią.

mBrokers.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here