Sztuka uścisku dłoni

Niestety wiele osób nie wie, iż kluczową rolę nie tylko odgrywa nasz wygląd zewnętrzny, kultura osobista, lecz również na naszą ocenę wpływa uścisk dłoni. Wydawałoby się to śmieszne, lecz taka jest prawda i pamiętajmy, iż po sposobie uścisku czyjeś dłoni możemy tak naprawdę po trochu ją rozpoznać.

Dajmy na to, mamy umówione spotkanie z osobą, z którą nie mieliśmy przyjemności wcześniej zapoznania się. Tak wiec rzeczą naturalną będzie, iż będziemy starali się poznać tą osobę, czyli będziemy oceniać tą osobę z różnych stron, jak również będziemy sami oceniani. Bez wątpienia każdemu znasz zależy, by wywrzeć na drugiej osobie dobre wrażenie. Lecz pamiętajmy, iż aby tak naprawdę coś zrealizować, zdobyć, musimy na najpierw na to zapracować. Czyli krótko mówiąc musimy niejednokrotnie namęczyć się, by zdobyć uznanie w oczach innego człowieka. Tak wiec, w jaki najlepszy sposób uścisnąć komuś dłoń?

Otóż, by dobrze zostać spostrzeżony przez drugą osobę, należy podać dłoń w sposób zdecydowany, a następnie, również zdecydowanie uścisnąć dłoń. Lecz pamiętajmy, aby nasz uścisk nie był zbyt mocny, w tedy byłby to dla nas niekorzystny aspekt. Należy lekko pochylić się ku drugiej osobie, by w ten sposób okazać jej nasz szacunek. Warto zaznajomić, by zbyt długo nie trzymać czyjeś dłoni. Oczywiście bez dwóch zdać w procesie uścisku dłoni towarzyszy nam cały czas uśmiech, by nie tylko byliśmy mili i sympatyczni, lecz by w ten sposób wzbudzić większe zaufanie.

Tak wiec, jeśli będziemy przestrzegać normy wymienione powyżej, będziemy w ten sposób lepiej odbierani przez inne osoby, jak również będzie to mówiło, iż jesteśmy osobami energicznymi, zdecydowanymi, odpowiedzialnymi, eleganckimi, jak również kulturalnymi. Co z pewnością przyczyni się do wielu sukcesów.

Z kolei zauważmy, co się stanie, jeśli inna osoba uściśnie naszą dłoń na powitaniu lekko, tak, że my praktycznie musieliśmy podtrzymywać jego rękę. Jak również zauważymy, iż osoba ta witając się z nami nie będzie patrzyła się nam w oczy, tylko będzie gdzieś indziej się spoglądać, bądź co gorsza rozglądać. Jak w tedy zareagujemy na taką postawę? Co ona nam powie? Bez wątpienia od takiej osoby, będziemy chcieli się jak najszybciej uwolnić, czyli będziemy chcieli jak najszybciej zakończyć spotkanie. Będzie to nam mówiło, że osoba ta jest nie kompetentna, nie odpowiedzialna, lekceważy nas w sposób ewidentny. Tak wiec, czy będziemy chcieli z taką osobą podjąć jakąkolwiek współpracę?


Dominik Michnikowski

 

 

50

Copyright 2018  ©  mBrokers.pl